Novou hrou od Riot Games bude skutečně bojovka

Novou hrou od Riot Games bude skutečně bojovka

Už 3 roky na ní pracují lidé z Radiant Entertainment. Informaci potvrdil šéf studia Tom Cannon

5. 8. 2019

Na začátku března roku 2016 přišla společnost Riot Games s oznámením, že kupuje nezávislé studio Radiant Etertainment bratrů Toma a Tonyho Cannonových. Vzhledem k tomu, že do té doby měli tito vývojáři na kontě jedinou hru – budovatelskou strategii Stonehearth – pozornost se akvizici spíše nevěnovala. Jediné, co se před třemi lety mohlo probírat, byl jednak značný úspěch kampaně pro Stonehearth na Kickstarteru, kde lidé z Radiant vybrali 750 000 dolarů a jednak ambiciózní plány na další projekt. Tím měla být bojovka Rising Thunder, která však popisovanou akvizici nepřežila a dodnes existuje pouze v nedokončené, leč open-sourcové verzi s podtitulem Community Editiion. Právě na základech zrušené hry ale po tři roky vznikala v tichosti nová bojovka, o jejíž existenci se spekulovalo už nějakou dobu a nyní konečně nadešel čas ne její oficiální potvrzení.

„Když jsme v roce 2016 spojili síly s Riot Games, řekl jsem, že o nás teď nějakou chvíli neuslyšíte. Chtěl bych proto lidem říct, že jedno z nejhůře utajovaných tajemství ve vesmíru je skutečností – pracujeme na bojovce pro Riot,“ řekl Tom Cannon v průběhu letošního ročníku bojovkového turnaje EVO, který sám v roce 1996 založil. Během přenosu tím způsobil u kolegů v televizním studiu značné překvapení, dodal ale, že vize skutečně pochází už z dob plánování Rising Thunder a v Radiant Entertainment přetrvává přesvědčení, že by si bojovky zasloužily mnohem větší hráčskou základnu. Pro magazín IGN pak tuto informaci a nakonec i představu vývojářů z Radiant potvrdili i lidé z Riotu, kteří uznali, že vidí v bojovkách velký potenciál a chtějí se na rozšíření tohoto žánru podílet podobně, jako učinili s League of Legends s MOBA hrami. „Komunita hráčů určitě docení hru, na které usilovně pracujeme, je ale ještě příliš brzy na to mluvit o nějakých detailech,“ uzavírá Riot Games.

Bratři Cannonovi jsou spolu s dalším veteránem Sethem Killianem ve světě bojovek uznávanými kapacitami a je vcelku na místě jejich úsudku a představám o kvalitní hře z tohoto žánru věřit.

Bohužel, žádné další detaily nepřinesl ani Cannon, takže se stále můžeme pouze dohadovat, jestli nová hra bude vycházet ze světa zmíněného League of Legends, nebo jestli budou chtít vývojáři přijít s něčím úplně novým. Pokud bychom měli usuzovat ze vzhledu i zpracování Rising Thunder, velmi pravděpodobně nás čeká oblíbený 2,5D zážitek, ne nepodobný těm nejlepším hrám žánru. Jak už padlo výše, bratři Cannonovi jsou spolu s dalším veteránem Sethem Killianem ve světě bojovek uznávanými kapacitami, a i když se sami pod žádnou takovou hru dosud nepodepsali, je vcelku na místě jejich úsudku a představám o kvalitní hře z tohoto žánru věřit. Zároveň je nutné dodat, že i pro Riot jde o důležitý krok, neboť League of Legends z roku 2009 zůstává jejich jedinou hrou a i oni jistě vybírali svůj nový titul pečlivě. Zůstává ovšem otázkou, jestli něco tak specifického a v zásadě netýmového může skutečně strhnout celý svět, jako se to podařilo League of Legends, my bychom si zatím na tuhle variantu netipli…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru