Aliens: Fireteam Elite, Focus Entertainment, Novou akci s vetřelci doprovodí knižní prequel

Novou akci s vetřelci doprovodí knižní prequel

MMO střílečka z vesmíru Aliena od Cold Iron Studios se může brzy dočkat odhalení

6. 11. 2019
Název: Aliens: Fireteam Elite Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 24. 8. 2021

Ačkoli nová akční hra s Vetřelci od Cold Iron Studios a FoxNext Games nebyla ještě formálně představena a dosud nemá ani oficiální jméno, na trh se blíží její knižní prequel. Román Alien: Infiltrator se objevil na Amazonu a vyjde 28. července příštího roku, takže lze očekávat, že do té doby se dočkáme i odhalení hry. Jeho autorem je Weston Ochse a hlavním hrdinou preuqelu je doktor Timothy Hoenikker, který dorazí na stanici Pala patřící korporaci Weyland-Yutani. Přilákají ho sem údajné mimozemské artefakty, ale namísto nich objeví něco mnohem nebezpečnějšího.

Na nejhorší se mezitím připravuje bývalý mariňák Victor Rawlings, který dává dohromady tým složený z dalších veteránů. Jako obvykle se zdejší experimenty vymknou kontrole a z vetřelčích vajec začnou vylézat obávaní facehuggeři. Bývalí mariňáci jsou poslední nadějí posádky stanice na záchranu. Autor románu Weston Ochse je sám bývalý voják, takže by mohl vnést do příběhu autentickou atmosféru speciální jednotky. Píše knihy i komiksy a podílel se na slavných značkách jako Hellboy, Predátor nebo Akta X.

Nepojmenovaná on-line akce míří na PC i na konzole a měla by obsahovat masivně multiplayerové prvky na způsob Destiny.

Pokud jde o hru samotnou, stále se nám nedostává podrobností, ale ze střípků informací už si lze udělat alespoň základní představu. Nepojmenovaná on-line akce míří na PC i na konzole a měla by obsahovat masivně multiplayerové prvky na způsob Destiny. Titul nabídne persistentní svět a pohánět jej má technologie Unreal Engine 4 od Epicu.

S příběhem hry se měla proplést i zrušená osmidílná komiksová série Aliens: Colonial Marines – Rising Threat od nakladatelství Dark Horse Comics. Série byla ale zrušena po obvinění ze sexuálního obtěžování, které se měl dopustit její scénárista Brian Wood.

Tým byl založen v roce 2015 a působí v něm třeba bývalí autoři MMO Star Trek Online.

Cold Iron Studios je divize FoxNext Games a sídlí v kalifornském San Jose. Tým byl založen v roce 2015 a působí v něm třeba bývalí autoři MMO Star Trek Online. Firma nadále hledá mnohé zaměstnance na neobsazené pozice, takže je zřejmé, že se v souvislosti s projektem neustále rozrůstá.

Pod hlavičkou FoxNextu vyšel letos mobilní titul Alien: Blackout, který je možné chápat jako spin-off Alien: Isolation od britského studia Creative Assembly. Tento populární survival horor z roku 2014 má ještě letos vyjít také na Switchi a dokonce i s českými titulky.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru