Novinky o Zaklínači od Netflixu a uvedení seriálu Arcane

Novinky o Zaklínači od Netflixu a uvedení seriálu Arcane

Geralt se vrátí i se třetí sérií, animák ze světa League of Legends obdrží český dabing

Zdroj: Netflix
27. 9. 2021

Netflix v rámci své prezentace TUDUM: Celosvětová akce pro fanoušky, kterou uvedlo 25. září, potěšil i herní (případně literární) fanoušky novinkami ohledně Zaklínače a League of Legends. Nechyběly trailery, ukázky, ani krátké výstupy – například na téma, že se netflixovský svět Zaklínače bude nadále rozšiřovat. Na co se tedy mohou diváci a hráči těšit?

Třetí série, Nivellen, Vesemir a další projekty

Zaklínač se představil až v samém závěru akce, ale program toho nenabídl zrovna málo. Celý segment uvedl představitel Geralta Henry Cavill a bez dlouhého otálení nabídl hned dvě ukázky ze druhé série. První trailer zachycuje rozpravu mezi Geraltem a Nivellenem, jehož mohou znát čtenáři z povídky Zrnko pravdy z první povídkové knihy Poslední přání. Nivellena, netvora, jenž je v knize popisován jako něco mezi medvědem, lvem a kancem, ztvárnil Kristofer Hivju, kterého si většina spojí s Tormundem ze Hry o trůny. Druhá ukázka láká na souboj s bruxou, která bude pro změnu velice známa i hráčům. A aby toho nebylo málo, dočkali jsme se i prvního pohledu na Vesemira v podání dánského herce Kima Bodnii.

A ačkoli ještě do data premiéry 17. prosince zbývá nějaký čas, tvůrkyně a výkonná producentka Lauren Schmidt Hissrich rovnou oznámila sérii třetí a dodala, že nedávný animovaný film o mladém Vesemirovi Zaklínač: Vlčí sen nezůstane jediným přírůstkem: „Budeme s Netflixem dělat ještě mnohem víc z tohoto světa. Potvrzuji, že uděláme druhý animovaný film se Zaklínačem i veselou rodinnou a dětskou sérii.“ Něco nového jsme se dozvěděli i o prequelu The Witcher: Blood Origin, který zpracovává téma konjukce sfér, a tak mohou tvůrci více propustit uzdu fantazii, jelikož nejsou svázáni předlohou od Andrzeje Sapkowského jako v případě Geraltova příběhu. Místo záběrů ze seriálu však došlo na pohled do zákulisí, kdy scenárista Declan De Barra ukázal prostory Arborfield Studios, kde se seriál natáčí a také islandskou krajinu, kam filmaři rovněž zavítali při natáčení exteriérů. Prezentace pak byla zakončena shrnutím první série seriálu, které doplnily dokonce už i záběry z chystaného pokračování. V každém případě je jisté, že Netflix to se Zaklínačem myslí vážně a diváci mohou očekávat řadu dalších počinů.

Arcane v listopadu a s českým dabingem

Animovaný seriál ze světa League of Legends po peripetiích s koronakrizí konečně dorazí a jeho uvedení je za rohem. Seriál o devíti dílech bude rozdělen na tři akty se třemi epizodami, přičemž prvního aktu se dočkáme 6. listopadu hned po finále světového šampionátu v League of Legends. Druhý akt dorazí o týden později – 13. listopadu – a třetí závěrečný o dalších sedm dní později. Příběh se točí kolem vztahu a rozdílů herních šampiónek a sester Jinx a Vi, resp. konfliktu mezi městy Piltover a Zaun. Nyní je už známo, že se v seriálu rovněž objeví i někteří další šampióni, například Jayce, Caitlyn, Heimerdinger nebo Viktor, dalšími postavami jsou Silco, Vander či Mel. Většina z nich rovněž už před pár dny obdržela své vlastní plakáty.

Postav se však neujmou dabéři, jejichž hlasy můžou znát hráči ze hry, tvůrci v tomto případě sáhli po zvučnějších jménech. V originálu tak lze zaslechnout Hailee Steinfeld jako Vi (ve hře Cia Court) a Ellu Purnell jako Jinx (ve hře Sarah Williams), obsazení doplňují Kevin Alejandro (Jayce), Jason Spisak (Silco), Harry Lloyd (Viktor), Katie Leung (Caitlyn), Toks Olagundoye (Mel) či JB Blanc (Vander). Novinkou je, že se seriál dočká i českého znění, neboť nejnovější trailer vyšel i česky dabovaný. Nicméně stejně jako v anglickém originálu se tvůrci rozhodli český dabing samotné hry nebrat v potaz a už z traileru je jisté, že došlo ke změnám v obsazení.

Seriál se chlubí zajímavou a na pohled působivou animovanou stylizací, za níž stojí studio Fortiche Productions. Ti už v minulosti s Riotem spolupracovali, shodou okolností na traileru Get Jinxed, jenž představuje právě jednu z protagonistek seriálu, případně na videích s Ekkem či hudebním klipu K/DA – POP/STARS. Není tedy divu, že si Riot spolupráci i nyní pochvaluje, například kreativní ředitel Christian Linke zdůrazňuje potřebu silné animace ve spojení s výjimečným příběhem Jinx a Vi: „Příběh v kombinaci s ručně kresleným stylem a vyladěnou animací postav, jež jsme vytvořili ve spolupráci se společností Fortiche, přinese hráčům bohatý pohled do světa League of Legends.“ Seriál coby první výsledek spolupráce Netflixu a Riotu má být současně počátkem nové éry a novou kapitolou League of Legends, takže Riot slibuje nejen hráčům mnoho novinek. Stačí jen čekat, co nového toto spojení přinese.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru