Nové video předvádí nahrávání na PlayStationu 5

Nové video předvádí nahrávání na PlayStationu 5

Sony chce, aby hráči nápis “Loading” v budoucnu nevídali. U stávajících her to zjevně půjde

21. 5. 2019

Sony sice na letošní E3 o novém PlayStationu mluvit nebude, respektive bude na veletrhu úplně chybět, ale na rozdíl od příští generace Xboxu od Microsoftu začínají čím dál častěji prosakovat ven nějaké konkrétní informace. Japonský výrobce uspořádal uzavřenou prezentaci, které se zúčastnil i autor listu The Wall Street Journal. Na akci pořídil video, které demonstruje sílu nového PlayStationu v akci, konkrétně schopnost nahrát nějakou scénu.

Aktuální záběry potvrzují to, co architekt konzole Mark Cerny naznačil už v polovině dubna v exkluzivním rozhovoru pro Wired, když se o dalším systému rozhovořil poprvé. Ve srovnání s dnešní PS4 Pro bude schopná nová konzole načítat hry téměř instantně. A platit by to nemělo jen pro ty staré. Mluvčí Sony ostatně později pro Oficiální PlayStation magazín zopakoval, že chtějí z loadingu v budoucnu učinit věc minulosti.

Rychlost SSD v kombinaci s dalším hardwarem má údajně vývojářům umožnit vytvářet zcela nové zážitky v otevřených světech, které nebude limitovat spousta dosavadních omezení. To, že Sony demonstruje výkon nové konzole právě na scénách ze Spider-Mana, není žádná náhoda. Jednak jde o jednu z nejlépe vypadajících her na současné generaci a navíc tím opakovaně dokládá, že zpětná kompatibilita nebude pro novinku konečně žádný problém. Měla by rovněž podporovat současný headset PlayStation VR, ale nepochybně se dočká i nějaké nové verze.

Kromě SSD, nového procesoru, grafiky a zpětné kompatibility Sony slibuje podporu ray tracingu nebo rozlišení až 8K. Na druhé straně stále neznáme to podstatné – datum vydání ani cenu. Podpora zpětné kompatibility má podle výrobce hrát klíčovou roli i ve snaze co nejefektivněji stávající komunitu přesměrovat na novou platformu. Možnosti a schopnosti nové konzole si v posledních týdnech pochvalovali i mnozí vývojáři, kteří už mají k dispozici dev kity od Sony. Nejsou přitom mezi nimi jen ti z first party studií, takže tyto ohlasy snad můžeme považovat za nezaujaté.

Naneštěstí se japonský gigant neobjeví na E3 ani zatím nad rámec videí State of Play nenaznačil, kdy by se chtěl s fanoušky podělit o nějaké větší novinky. Nabízí se akce jako Gamescom, Paris Games Week, PlayStation Experience nebo nějaká speciální show. Do té doby musíme čekat.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru