Hogwarts Legacy (Harry Potter RPG), Warner Bros. Interactive Entertainment, Nové úniky o RPG ze světa Harryho Pottera popírají předchozí náznaky

Nové úniky o Harry Potter RPG popírají předchozí náznaky

Děj se má prý odehrávat v současnosti, minulost patří druhé postavě. Vydání přijde za rok

Zdroj: Warner Bros.
8. 6. 2020
Název: Hogwarts Legacy (Harry Potter RPG) Vývojář: , , Vydavatel: Datum vydání: 10. 2. 2023 Platformy: , , , , , Žánr:
Datum vydání:
5. 5. 2023 (PlayStation 4)
14. 11. 2023 (Switch)

Podobně jako většina z vás, i my jsme byli před necelými dvěma lety fascinováni uniklým videem ze hry, která má spadat pod licenci Wizarding World, tedy do světa kouzelníka Harryho Pottera. Titulu, na němž má pro Warner Bros. pracovat studio Avalanche Software, se od té doby neřekne jinak než právě Harry Potter RPG, což je ale dáno zejména tím, že jsme se dosud nedozvěděli nic oficiálního. Poslední náznaky jsme přinesli v březnu, když lead designer Troy Leavitt sliboval blížící se představení projektu, na kterém v Avalanche Software pracují, přidat jsme ale opět mohli jen dílčí spekulace o hře z 19. století, výuce mladého čaroděje, nebo mladé čarodějky, vypjatých kouzelnických soubojích a prozkoumávání známých, byť o mnoho desítek let mladších kulis. Teď se však ke známému výčtu domnělých informací připojuje podezřele podrobný soupis dalších vlastností chystané hry a příslib oficiálního odhalení v horizontu několika nadcházejících dní, maximálně týdnů. Podezřelých proto, že téměř všechno, co se o hře dosud vědělo, nemá rázem platit a hra se má z větší části odehrávat až po událostech ze sedmi knih o Harry Potterovi.

Než se do nově uniklých detailů pustíme, musíme vás na tomto místě obzvláště varovat, že informace nepůsobí vzhledem k výše uvedenému příliš důvěryhodně, byť ve výsledku mohou dávat smysl. Člověk s přezdívkou notexpectedbut, který je na Redditu komunity Harryho Pottera včera zveřejnil, sám sebe v první větě označuje za pracovníka marketingu Warner Bros., což má přesně opačný efekt, než zřejmě zamýšlel – nejsme totiž jediní, kdo se ptají, proč by se někdo dobrovolně identifikoval a pomohl tak vypátrat sama sebe z porušení firemního tajemství. Věrohodně nicméně nepůsobí ani údajný název hry – Hogwarts: A Dark Legacy – který působí až příliš obecně a i ten se stal v navazujících komentářích terčem kritiky a zpochybnění. Poslední výraznou věcí, která se diskutujícím příliš nezdá, je zacílení hry a věkový rating, který má být vyšší a údajně až na úrovni hry pro dospělé – tedy M podle ESRB a 18+ podle PEGI – což nám v kombinaci s Wizarding World tolik nesedí. Notexpectedbut si ale nechává otevřená zadní vrátka a také u detailů ze samotné hry zmiňuje, že zkrátka jen prodává, jak nakoupil.

Ve hře prý máme ovládat dvě postavy a vzhledem k tomu, že samozvaný insider byl prý dosud obeznámen jen se třemi ze čtyř plánovaných velkých lokací, může být zbývající část zasazena do jiné časové linie.

Jak už bylo řečeno v úvodu, největším překvapením je zmínka, že se má hra navzdory uniklým záběrům odehrávat z větší části až po událostech z knižní série. Sám notexpectedbut to v původním příspěvku nijak neakcentuje, v odpovědích zmateným fanouškům ale přináší řešení, jak by to celé mohlo dávat smysl a historické video bylo stále platné. Ve hře prý máme ovládat dvě postavy a vzhledem k tomu, že samozvaný insider byl prý dosud obeznámen jen se třemi ze čtyř plánovaných velkých lokací, může být zbývající část zasazena do jiné časové linie. I tak by ale mělo jít o vedlejší část celého zážitku a spíše o zajímavé osvěžení děje, díky kterému budou moci vývojáři přijít s nečekanými zvraty. Zbytek hry bychom totiž měli odehrát v kůži staršího studenta, který do Baradavic přišel z jiné kouzelnické školy a nastoupil rovnou do pátého ročníku. To částečně odpovídá dřívějším informacím, původně se ale mluvilo o tom, že do pátého ročníku nastoupí hlavní hrdina kvůli blíže nespecifikované speciální schopnosti, detaily se však mohou lišit.

Ať už to dopadne jakkoliv, od pátého ročníku bychom měli sledovat jeho, nebo její osud a propracovat se postupně až k nástupu na Ministerstvo kouzel v roli bystrozora. Směřování k této specializaci tajných agentů pak má zaručit akční povahu celé hry, spolupráci s ostatními postavami a souboje s řadou nepřátel. Vedle monster, která kouzelnický svět obývají, by pak mělo zcela pochopitelně dojít i na souboji s dalšími kouzelníky, kteří mají pocházet z řad přisluhovačů bývalého smrtijeda. Zajímavě zní, že antagonista má být pro každý průchod hrou náhodně vygenerován a na cestě k finálnímu střetu upravován podle rozhodnutí, které hráč v průběhu učiní. I za tímto účelem prý má Hogwarts: A Dark Legacy uplatnit kostru systému Nemesis, známého z Middle-earth: Shadow of Mordor od Monolithu, který počítá s hierarchií nepřátel a tvorbou unikátních protivníků. Dalšími důležitými faktory pak mají být původ vytvořeného kouzelníka, resp. čistota jeho krve a také vybraná kolej, do které se nový student zapíše. Každá má přijít s vlastním příběhem i linií úkolů, čímž má být zaručen nejen jiný průběh hry, ale také motivace k opakovanému hraní. Notexpectedbut nicméně tvrdí, že bez ohledu na zvolenou kolej se hráči nebudou moci přidat k úhlavnímu nepříteli, na druhou stranu jej ale budou moci „porazit“ i tak, že ho nakonec přesvědčí ke spolupráci.

Z dalších činností by pak měla hra zahrnout i romantické vztahy s ostatními studenty, či studentkami, které mohou přerůst až ve svatbu v závěru hry

Co se týče života v Bradavicích, sliby domnělého zaměstnance Warner Bros. působí až neuvěřitelně. Mluví například o tom, že součástí každého zbývajícího ročníku bude turnaj ve famfrpálu, kterého se hlavní hrdina hry zúčastní. Zpracování má být plnohodnotné, jako kdyby se jednalo o vlastní sportovní titul, a nepůjde přitom o jedinou vedlejší aktivitu. Hra má být doplněna o systém získávání (a pravděpodobně i ztrácení) bodů ve hře o školní pohár a chybět nemá ani propracovaná karetní hra. Nabízí se samozřejmě spojení s oficiálním karetním titulem Harry Potter: Magic Awakened, který byl představen loni na podzim, ale zatím je dostupný jen v Číně. Z dalších činností by pak měla hra zahrnout i romantické vztahy s ostatními studenty, či studentkami, které mohou přerůst až ve svatbu v závěru hry. Chybět nemá ani vlastní prozkoumávání školy, Prasinek či Ministerstva kouzel, případně plnění prvních úkolů v roli bystrozora na území Londýna. Právě tam bychom měli údajně v krátké roli narazit i na samotného Harryho Pottera, který už ale má své dobrodružství za sebou a v Hogwarts: A Dark Legacy by mohl fungovat přinejlepším jen jako rádce či krátkodobá výpomoc.

V nadcházejících týdnech, nejpozději prý v srpnu, máme obdržet s představením hry také první oficiální trailer, na jehož konci má být uvedeno datum vydání, pohybující se kolem června příštího roku. Notexpectedbut pak vyzval všechny, kdo mají doplňující dotazy, aby ho neváhali kontaktovat, na nic podstatného – kromě možného upřesnění časových linií – však v diskuzi nedošlo. Nezbývá proto než ještě jednou upozornit na místy až přehnaně detailní a fantasticky znějící zprávy, které ve výsledku mohou být jen výplodem insiderových divokých představ a snů. Pokud by to ale všechno byla pravda…

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru