Nové Okami pojedu nabídnout Capcomu, říká výtvarnice

Ikumi Nakamura se nemíní vzdát milovaného projektu. Chce, aby na něm pracoval i Kamija

Zdroj: Capcom
9. 6. 2020

Koncem loňského října se objevily náznaky, že by se po dlouhých 14 letech mohla s druhým dílem vrátit půvabná adventura Okami. Hybatelkou všech věcí je, zdá se, výtvarnice Ikumi Nakamura, která byla součástí původního týmu Hidekiho Kamiji, s nímž dále spolupracovala v PlatinumGames, a která prostřednictvím Twitteru a fotky právě s Kamijou doslova lákala na to, že se Okami vrátí. Svůj tweet později vysvětlila jako přání či touhu opět pracovat na tak „krásné a úchvatné hře“, ale fanoušci zůstali ve střehu a čekali další náznaky. Ty přichází v těchto chvílích, opět za nimi stojí Ikumi Nakamura a očividně jsme se v příběhu možného Okami 2 posunuli o významný krok kupředu.

V rozhovoru pro japonskou mutaci IGN totiž zmiňovaná výtvarnice naznačila, že se chystá navštívit centrálu Capcomu a představit jim první skutečný koncept: „Jde o projekt, na kterém bych chtěla pracovat ze všeho nejvíce. A čím více se mu věnuji, tím větší začínám mít pocit, že se stane realitou,“ říká Nakamura. Co se týče snahy přemluvit Capcom ke spolupráci, Nakamura musí počkat na uvolnění opatření, která zavládla v Japonsku v souvislosti s pandemií koronaviru. Podle svých slov ale nebude nijak otálet a hned, jak to bude možné, pustí se do práce. Mluví však o jedné důležité podmínce, kvůli které mohou úvahy nad pokračováním Okami skončit u ledu.

Je spíše nepravděpodobné, že by Kamija kvůli Okami přerušil vývoj své vlastní hry, a tak může být pokračování příběhu vlčice Amaterasu ještě hodně vzdálené.

„Pokud se to skutečně začne dít, je pro mě nejdůležitější, aby vývoj znovu vedl Kamija. Je to ostatně jeho umělecké dílo,“ vysvětluje Nakamura. Jak už ale bylo zmíněno v úvodu, Hideki Kamija momentálně pracuje ve studiu PlatinumGames na tajemném projektu G.G. a není úplně zřejmé, kolik času by měl na případnou další hru. Ve skutečnosti je spíše nepravděpodobné, že by kvůli Okami vývoj své vlastní hry přerušil, a tak může být pokračování příběhu vlčice Amaterasu ještě hodně vzdálené. Nikoliv však nemožné, vzhledem k tomu, že Kamija už dříve projevil zájem na druhém Okami pracovat a je tudíž možné, že až přijde správný čas, nadějné plány se začnou vyplňovat.

Možná je ale podle nás i alternativa, že Kamija dá k vývoji formální svolení a svěří jej agilní výtvarnici, která si podle svého vyjádření troufá na jakoukoliv roli. „V tomto univerzu toho můžeme vyprávět ještě hodně. Doufám, že na tom začneme pracovat, a je mi úplně jedno, jakou roli budu zastávat. Mohu být producentka, designérka… cokoliv! Pokud tenhle projekt odstartujeme, budu neskonale ráda jeho součástí,“ uzavírá Nakamura.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru