Nové hry na PS3, PS Vitu a PSP už si nekoupíte

Nové hry na PS3, PS Vitu a PSP už si nekoupíte

Sony v létě uzavře jejich PlayStation Story. Existuje ale jedna specifická výjimka

Zdroj: koláž/Vortex
30. 3. 2021

Společnost Sony oficiálně potvrdila to, o čem se už pár dní spekulovalo. Letos v létě přestane fungovat PlayStation Store na konzolích PS3, PS Vita a PSP. Dříve zakoupené tituly si naštěstí budou moci hráči znovu stáhnout a není je třeba nijak zálohovat. PS Store na PlayStationu 3 a PSP přestane fungovat 2. července. Ten na Vitě se uzavře 27. srpna.

K novému obsahu ale přeci jen vede určitá cestička v některých specifických případech – prostřednictvím funkce cross-buy.

Zákazníci budou mít přístup nejen k zakoupeným hrám, ale i těm, které si aktivovali v rámci předplatného PlayStation Plus. Nebude už ale možné zakoupit nový obsah, nebude možné kupovat nic přímo ve hrách na těchto platformách a na daných zařízeních samozřejmě nebude možné uplatnit ani předplacené karty a vouchery. Bude nicméně možné uplatnit přímý kód na hru nebo PS Plus. O vložené prostředky samozřejmě také nepřijdete, ale půjde je použít jen na nákup věcí na PS4 a PS5.

K novému obsahu ale přeci jen vede určitá cestička v některých specifických případech – prostřednictvím funkce cross-buy. Pokud je titul multiplatformní a nabízí i verzi pro PS4, je možné si jejím prostřednictvím odemknout i hru na starší zařízení. Změna nijak neovlivní předplatitele služby PlayStation Now.

Konec starého webu i televizní služby

Sony už během víkendu odstavila i starou verzi webového PlayStationu Storu, kde bylo stále ještě možné kupovat obsah pro PS3, PSP a Vitu. Nyní je tak možné nakupovat už jen na daných platformách, než se jejich obchody definitivně uzavřou.

Už dříve Sony oznámila, že v podporovaných regionech ukončí také prodej televizního a filmového obsahu na PlayStationu, který neměl šanci konkurovat stále sílícím specializovaným službám. Ty jsou ostatně v podobě aplikací doma i na konzolích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru