Nové fotky ovladačů potvrzují existenci Xboxu Series S

Levnější next-gen konzoli od Microsoftu prozradil gamepad. Zdroje potvrzují pravost obrázků

Zdroj: Zak S
10. 8. 2020

Konzole Xbox Series S je zase o krok blíž realitě. Levnější a méně výkonný systém nové generace od Microsoftu dal o sobě znovu vědět prostřednictvím neoficiálních fotografií balení s bílým gamepadem. Podle magazínu The Verge nejde o podvrh. Tvrdí to na základě vlastních zdrojů blízkých Microsoftu. Obal se výslovně zmiňuje, že ovladač je kompatibilní s Xbox Series X i S, Xboxem One, Windows 10, Androidem a iOS.

Fotkami se na internetu pochlubilo víc lidí, kteří tvrdí, že gamepad prostě koupili přes internet. Patří mezi TinyRakan nebo Zak S. Nejde přitom o první podobný případ. Podobná fotka se objevila už na konci července. Pravost fotografií potvrdil také magazín Ars Technica. A oficiální oznámení Microsoftu tak už pomalu působí jen jako formalita.

Vybraní vývojáři už prý mají dev kity tohoto systému k dispozici a předpokládá se, že na ně budou optimalizovat hry stejně jako dosud na One X a One S.

Nová konzole známá také pod označením Lockhart má sice mít nižší výkon, ale nabídnout minimálně omezený ray tracing a těžit z rychlého SSD. Z hlediska schopností by se tak měla logicky ocitnout mezi Xboxem One X a Series X. Vybraní vývojáři už prý mají dev kity tohoto systému k dispozici a předpokládá se, že na ně budou optimalizovat hry stejně jako dosud na One X a One S, respektive PS4 a PS4 Pro.

PlayStation 5 na druhé straně s žádnou výkonnější, nebo naopak méně výkonnou variantou nepřichází. Alespoň zatím. Zákazníci budou mít na výběr jen mezi konzolí s optickou mechanikou a bez ní. Všechny pochopitelně zajímá, jak se bude lišit cena Series X a Series S a kdy Microsoft oficiálně představí druhou konzoli. Všeobecně se předpokládá, že obě přijdou na trh ve stejném termínu, proto mnoho času  nezbývá. Výrobce by mohl levnější Xbox nové generace oznámit v průběhu srpna, spekulují insideři. Stát se také může třeba u příležitosti digitální verze Gamescomu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru