Call of Duty: Modern Warfare, Activision, Nové CoD nabídne filmový zážitek i v multiplayeru

Nové CoD nabídne filmový zážitek i v multiplayeru

Betaverze startuje v září, nabídne ochutnávku přestřelek bez sci-fi prvků a cross-platform

2. 8. 2019
Název: Call of Duty: Modern Warfare Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 25. 10. 2019

Na včerejší večer slibovali Infinity Ward a Activision odhalení multiplayerové ukázky a nových detailů týkajících se letošního a v pořadí již 16. dílu Call of Duty. Tím je Modern Warfare, částečný reboot již 12 let staré série, jejíž první díl se navíc v roce 2016 dočkal i povedeného remasteru. Ten ale zůstává zapomenut a pozornosti se díky akční upoutávce dostává dílu novému.

Call of Duty: Modern Warfare pohání nový engine, slibuje filmový zážitek i při on-line hře a nabídne i zápolení napříč platformami. Ke cross-platformnímu hraní zmiňuje kreativní ředitel Patrick Kelly následující: „Naším cílem v Modern Warfare je spojit všechny hráče od prvního dne.” Propojování hráčů má navíc fungovat na základě toho, s čím hrají. Hráči s klávesnicí a myší by tedy primárně měli narazit na sobě rovné a to samé pochopitelně platí i pro ty s gamepady.

V otázce příběhové kampaně mohu připomenout to, že Infinity Ward slibují hutný příběh založený na nejasném rozlišení dobra a zla a snad až těžko stravitelné momenty. Všichni můžeme v tuto chvíli vzpomenout na kontroverzní misi No Russian z Modern Warfare 2. Více se dočtete v dřívějším článku o snaze Activisionu znechutit pohled na válku. Pozoruhodné na tom je, že již nyní a ještě před vydáním se objevují kritické hlasy na hlavu studia. Situace se týká jak multiplayeru (možnost útoku za pomocí fosforu), tak i singlu, odkud již tvůrci stihli údajně vystřihnout scénu naznačující bezpráví páchané na ženách. Pro pořádek lze každopádně ještě vzpomenout na absenci zombie i na původní spekulace týkající se všudypřítomného battle royale.

Komorní přestřelky i rozsáhlé bitvy

Minimálně zpočátku se ale naráz bude moci do hry zapojit maximálně více než jedna stovka hráčů, a to v takzvaném Ground War režimu. Mezi další herní módy patří Headquarters (variace na dobývání kopce), Cyber Attack spočívající ve snaze nalézt a odnést bombu do základny protivníka a Gunfight, ve kterém se proti sobě postaví dvě dvojice hráčů. Chybět ale samozřejmě nebude tradiční 6v6 multiplayer a navrch dorazí i režimy 10v10 a 20v20. Infinity Ward samozřejmě slibují i nové zbraně a neokoukané prvky výbavy, hráči ale mají zapomenout na sci-fi prvky viděné v posledních dílech série. Toto má být zkrátka realistický pohled na současné válečné konflikty, a to jak v singlu, tak i v rámci multiplayeru. Kompletní odhalení on-line složky hry můžete vidět níže, jde o záznam z celého více než čtyři hodiny trvajícího eventu, který nabídl kromě spousty komentářů také celou řadu záběrů přímo ze hry.

Kromě toho ještě vývojáři odhalili plánované testovací fáze a ty si nyní mohou všichni fandové série poznamenat v kalendáři. Od 12. do 13. září si budou moci multiplayerovou betaverzi vyzkoušet předobjednávající hráči na PS4, od 14. do 16. září pak na stejné platformě bude k dispozici otevřená beta. Od 19. do 20. září si budou moci hru vyzkoušet všichni ti, kdo is Modern Warfare předobjednají na PC a na Xbox One. Ve stejném termínu bude probíhat i otevřená beta na PS4. A konečně od 21. do 23. září proběhne otevřená betaverze na všech tří platformách naráz.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru