Nové Call of Duty vyjde pravděpodobně už 18. října

Odhalení hry proběhne dnes večer, potvrzený podtitul skutečně zní Modern Warfare

30. 5. 2019
Název: Call of Duty: Modern Warfare Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 10. 2019 Platformy: , , Žánr:

Po včerejším odhalení nových detailů ze hry Death Stranding čeká hráče i dnes další velká operace. V sedm večer našeho času totiž dojde k představení nového Call of Duty, o kterém se v posledních dnech a týdnech hojně spekulovalo. S trochou nadsázky se tak čeká pouze na to, až se budou moci uniklé informace začít považovat za oficiální, a za tímto účelem není zjevně nutné čekat až do večera. Už v průběhu noci totiž z oficiálního YouTube účtu Call of Duty uniklo to nejpodstatnější – nový díl se bude opravdu jmenovat Call of Duty: Modern Warfare a jeho vydání je naplánováno vcelku tradičně na 18. října.

Menší poprask způsobilo v noci hned několik všímavých lidí, kteří zavítali na zmiňovaý YouTube kanál, aby si přidali do kalendáře notifikaci o spuštění plánovaného videa s odhalením hry. To bylo na YouTube připraveno coby „premiéra“, tedy již nahrané video, které se ve stanovený čas spustí s živým chatem (podobně jako při streamu) a následně zůstane uloženo standardním způsobem na kanále. Tím pádem ale bylo možné zhlédnout několik krátkých úryvků po přejetí kurzoru přes náhledový obrázek a shodou okolností byla zachycena i závěrečná obrazovka. Na ní se pyšní jednak uvedený název hry a hlavně datum, které je sice rozmazané, ale v kooperaci s kalendářem je poměrně snadné odhalit, že datum bude 18. října. Video pak bylo krátce po zveřejnění z kanálu Call of Duty odebráno a bude s největší pravděpodobností zveřejněno až večer.

Asi nejlépe je datum vidět na krátkém videu, které vytvořil uživatel Redditu s přezdívkou nehpets1999, v jehož vláknu se rovněž spekuluje o postavě kapitána Johna Price. V tomto ohledu už je nesmírně těžké odhadnout, jestli stínem zahalená postava na obrázku s rozlišením poštovní známky je skutečně legendární „Bravo Six“, ale vzhledem k tomu, že nový Modern Warfare má být do určité míry restartem celé minisérie, je pravděpodobně, že se Price a ostatní objeví. Odhalení nového Call of Duty se samozřejmě budeme v průběhu dne věnovat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru