The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, Nintendo, Nová Zelda se potýká s dalším závažným únikem

Nová Zelda se potýká s dalším závažným únikem

Hra se streamuje, šíří se soubory a je hratelná i v emulátoru. Nintendo znovu vyrazilo do boje

Zdroj: Nintendo
Název: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 12. 5. 2023

Blíží se nám další mimořádně očekávaný titul a bohužel to i tentokrát znamená, že zde máme další velký únik. V případě The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom se navíc jedná už o druhý únik, přičemž ten první se týkal sběratelského artbooku, který se rozšířil po internetu a vyzrazoval mimo jiné i některé důležité součásti hry. To si Nintendo samozřejmě nenechalo líbit, jak jsme se nedávno dozvěděli, a po zatím neznámém leakerovi pátrá a do sporu je zatažen i Discord. Aktuální únik se nicméně týká už hry samotné, a jeho rozsah je tak pochopitelně závažnější. Do vydání hry přitom zbývají ještě necelé dva týdny, proto si během brouzdání internetem dávejte pozor na potenciální spoilery, pakliže si nechcete hru pokazit.

I nyní se opakuje stejná situace jako u Dead Island 2 a Star Wars Jedi: Survivor, kdy se některým hráčům dostaly do rukou fyzické kopie o něco dříve, než měly. U Dead Island 2 se jeden z hráčů spíše jen chlubil a hru chválil, nakonec však nic zásadního nevyzrazoval, u Survivora už se po internetu šířily snímky včetně detailních komentářů. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom je na tom ovšem ještě o něco hůře. O víkendu vyšlo najevo, že se hra dostala do spárů těch, kteří si ji rozhodně nechtějí nechat jen pro sebe. Na nechvalně proslulém fóru 4chan se nejprve objevily fotografie sběratelské edice, poté někteří uživatelé na sociálních sítích zachytili výskyt krabicových verzí k prodeji na internetu. Hra je v oběhu, a tak na sebe sdílení různých materiálů ze hry na Twitteru, Redditu a mnoha dalších místech nenechalo dlouho čekat. A stejně ani tak blokování kvůli autorským právům.

Vše došlo až ke streamům na Twitchi a opět také Discordu, které byly sice utnuty a staženy, ale s menšími a méně známými platformami (například Trick nebo Trovo) se bojuje už hůře, i když Nintendo pochopitelně okamžitě vyrazilo do boje. Podle pozorování PC Gameru byly některé streamy navíc vydávány za Horizon Zero Dawn jako narážka na to, že byly hry často srovnávány a navíc vyšly těsně po sobě. Po internetu má též kolovat archiv s předrenderovanými cutscénami, ač beze zvuku, ale i samotné video dokáže v tomto ohledu napáchat dost škody. Řadu výskytů už však Nintendo nechalo zablokovat. Na 4chanu se zároveň objevilo množství odkazů, které vedly na řadu torrentů, kde mají být k dispozici soubory údajně identické s těmi v cartridgích Switche a funkční. Takto nelze samozřejmě zaručit jejich pravost a funkčnost, nicméně rozšíření streamů a hráčů, kteří hrou disponují, by tomu dávalo za pravdu.

Zdroj: Kotaku, Discord

Do vlastního pátrání se pustil i magazín Kotaku, jehož kroky vedly opět na Discord. Na některých serverech, i těch spojených se hrou, ač neoficiálně, se rovněž šířily odkazy a též se streamovalo. Jeden z takových serverů byl již pozastaven, jinde se pro změnu rozvinula copypasta, kterou uživatelé přebírají a neustále odesílají coby „upozornění pro FBI“, že nejsou do šíření materiálů nijak zapojeni a dávají od toho ruce pryč. Jakkoli absurdně to zní, Nintendo se skutečně nebojí vytáhnout pořádný kalibr a hnát k odpovědnosti všechny zainteresované. Stačí vzpomenout „hackera“ Garyho Bowsera, který byl nedávno propuštěn z vězení, ale do konce života bude Nintendu dlužen. Situace je navíc o to vážnější, pro Nintendo, že šíření souborů hry podle všeho už nyní znamená možnost hru spustit na PC v rámci emulátoru.

Z momentálně dostupných informací, které lze stále v různých a poněkud pochybných koutech internetu dohledat, se už dá udělat poměrně jasný obrázek o tom, co hráče ve hře čeká, ale my vám zážitek samozřejmě nezkazíme. Chcete-li si však hru náležitě užít, buďte v nadcházejících dnech na sítích opravdu obezřetní. Pokud se ale chcete přece jen něco málo dozvědět, ale jen v ohleduplné míře, můžete věnovat pozornost našemu exkluzivnímu preview. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom vychází 12. května.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru