Nintendo údajně přesouvá výrobu konzolí mimo Čínu

Nová verze Nintenda Switch vám vydrží déle nabitá

Revize hardwaru přinese v handheldovém režimu až hodiny hraní navíc

17. 7. 2019

Vedle levnější a odlehčené verze Nintenda Switch se delší dobu spekulovalo i o možné hardwarové revizi standardní verze konzole, samotné Nintendo však situaci nijak komentovat nechtělo. Nyní se ale ukázalo, že i na těchto zprávách bylo něco pravdy a aktualizovaná produktová stránka odkazuje na nový hardware. Ten dozajista dokáže potěšit všechny ty, kteří mají rádi handheldový režim. Na druhou stranu ale musíme hned zkraje zkrotit očekávání jakékoli kapesní revoluce – Switch stále zůstává Switchem a výkonu hardwaru se Nintendo v nejbližší době zřejmě nijak nedotkne. Ostatně zástupci se již dříve nechali slyšet, že Lite verze má být jediným novým přírůstkem do této série konzolí.

U fantasy RPG Breath of The Wild to například má znamenat nárůst ze 3 hodin na zhruba 5,5 hodin

Produktové označení odkazuje na minoritní změnu hardwaru. Z konzole označené HAC-001 se stává HAC-001(-01) a takto označený hardware přinese výdrž baterie lepší až o desítky procent. V řeči konkrétních cifer to znamená posun z 2,5 až 6,5 hodin u původní verze na 4,5 až 9 hodin u nového modelu, což se rozhodně dá považovat za významný posun kupředu. Situace se samozřejmě bude lišit hru od hry, u fantasy RPG Breath of The Wild to ale například má znamenat nárůst ze 3 hodin na zhruba 5,5 hodin, tedy skoro na dvojnásobek.

Nová verze Nintenda Switch vám vydrží déle nabitá

Nové barvy Joy-Conů

Společně s informací o nové revizi Switche přichází i zpráva o nových barevných kombinacích ovladačů Joy-Con. Na trh ve Spojených státech by měly být uvedeny 14. října za 80 dolarů, a to hned ve dvou verzích. Modrá a neonově žlutá, spolu s neonově fialovou a oranžovou. Žádné změny v provedení ovladačů se neplánují, a to ani v souvislosti se známým problémem, kdy analogové páčky začínají po čase žít vlastním životem. Tzv. drifting řeší v tuto chvíli spoustu majitelů Switche, Nintendo zatím ale problémy ignoruje.

Dle nedávné změny patentu lze usuzovat, že větší výdrže Nintendo docílí změnou v samotném hardwaru konzole a použitím úspornějších a efektivnějších komponent. Co se napájení týče, tak původní Switch využívá lithium-ionovou baterii o kapacitě 4310 mAh a je pravděpodobné, že tyto hodnoty zůstanou na místě i u nového modelu.

V Japonsku v srpnu, v Evropě možná až v září

Jinak ale revoluci určitě neočekávejte – nová revize hardwaru má stát stejně a jak odhaluje citovaná produktová stránka konzole, tak i ostatní parametry zůstaly na svém místě. Zajít chuť si tedy nyní musí nechat ti, kteří se těšili na silnější hardware či například na větší obrazovku. I po stránce rozměrů totiž konzole zůstává identická. Nad jinde avizovanou konzolí označovanou přízviskem “Pro” tak stále zůstává viset otazník.

Vylepšený Switch by se měl minimálně na japonském trhu objevit koncem srpna. Do Evropy ale může dorazit o něco později. Podle Eurogameru má být k dispozici v britských obchodech začátkem září, prozradil magazínu místní zástupce Nintenda. Dostupnost se ale může lišit v závislosti na regionu a konkrétním obchodním řetězci.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru