Final Fantasy VII Remake, Square Enix, Nová ukázka z Final Fantasy VII nešetří s postavami

Nová ukázka z Final Fantasy VII nešetří s postavami

Na scéně se mihnou staří známi, ale i naprostí nováčci. Summony si užijeme už v Midgaru

12. 9. 2019
Název: Final Fantasy VII Remake Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 10. 4. 2020

V průběhu noci a hlavně nad ránem nás v české kotlině zasáhla vlna novinek z Tokyo Game Show, mezi kterými nechyběla více než hodinová prezentace Death Stranding, detaily o druhém dílu Nioh nebo také výživný trailer z chystaného remaku Final Fantasy VII. Od jeho představení jsme si přitom slibovali mnohé, vzhledem k tomu, že hratelná ukázka na E3 trvala pouhých 15 minut a prezentace na Gamescomu se sice natáhla na hodinu, ale nic nového jsme si z ní bohužel neodnesli. Aktuální video tak určité zklamání vyvažuje, neboť na ploše necelých tří minut představuje celou plejádu známých postav, přiživuje spekulace kolem éterických nepřátel z úvodu a dává na scéně prostor i novému supervojákovi Shinry, prohánějícím se na motorce.

Pokud jste hráli původní verzi Final Fantasy VII, jste obeznámeni s jejím rozsahem a víte, že se k některým věcem dostanete až dlouho poté, kdy opustíte Midgar. V případě chystaného remaku se ale tato lokace stane samostatným prvním dílem, takže museli vývojáři ze Square Enix sáhnout do skladby činností a herní náplně obecně, což nové video do určité míry potvrzuje. Řeč je například o summonech, k nimž se v původní verzi hry poprvé dostanete až na farmě s Chocoby, ale v remaku je budete mít k dispozici už v Midgaru. Jmenovitě se ve videu mihne Shiva, Ifrit, a pak tajemná postava na koňském povozu, což by mohl být Hades, jenž byl původně dostupný až v závěru, neznamená to ale žádné definitivní potvrzení či vyvrácení přítomnosti jiných summonů. Vývojáři se pak očividně snaží také trochu promíchat děj, což je patrné v části, kdy skupinka hrdinů sleduje proslov prezidenta Šinry, v němž komentuje možné spojení AVALANCHE s „úhlavním nepřítelem“ Shinry, národem Wutai. Mohlo by tak dojít ke spojení děje dalších her, které coby spin-offy k FF7 vycházely, a také k návratu některých postav, nebo alespoň jejich častějšímu výskytu na scéně. Ale jinak o Sephirothovi vůbec mluvit nechceme…

Co se týče dalších změn v porovnání s původní hrou, můžeme se bavit například o trochu serióznějším zpracování agentů Turks, či složitější minihře v posilovně, dále do hry přibude možnost hrát šipky a když je kousek za polovinou videa Cloud přeměněn během souboje v žábu, je vážně milé sledovat jeho ikonický meč, kterak se zmenší spolu s hlavním hrdinou. Jediné, nad čím stále visí otazníky, jsou éterické bytosti z úvodu, které se objevovaly už dříve a příliš nezapadají do toho, co o Final Fantasy, resp. sedmém dílu víme, a stranou nesmí zůstat ani zmiňovaný nový Soldier na motorce. Zatím nemá jméno, ale je pravděpodobné, že podobně jako jeho ostatní druhové ze Shinry bude muset i on v některém bodě čelit skupině hrdinů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru