Nová Star Wars hra nás vezme na planetu Batuu

Ve VR dobrodružství potkáme známé postavy. Příští týden má být odhalen další titul

Zdroj: Disney/Lucasfilm
29. 5. 2020

Studio ILMxLAB, které má na kontě VR hru Vader Immortal: A Star Wars VR Series, oznámilo další projekt určený pro virtuální realitu. Společně s Oculus Studios tým chystá akční adventuru nazvanou Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge. Titul má vyjít ještě letos a autoři slibují, že se ocitneme v živoucím světě, v němž budou mít naše volby skutečné následky.

Hráči prožijí dobrodružství prostřednictvím nového příběhu, v němž se objeví i některé dobře známé postavy z tohoto vesmíru. Vývojáři zatím bohužel neprozradili, na koho se můžeme těšit. Aby se hra trefila do vkusu co možná nejširší skupině zákazníků, bude možné upravit její obtížnost i hratelnost.

Příběh hry je z hlediska chronologie situován mezi filmy Star Wars: Poslední z Jediů a Star Wars: Vzestup Skywalkera

Vydáme se na planetu Batuu a naším cílem bude Black Spire Outpost. Jde o nechvalně proslulou zastávku všech pašeráků, obchodníků i dobrodruhů, kteří se pohybují na okraji známého vesmíru. Příběh hry je z hlediska chronologie situován mezi filmy Star Wars: Poslední z Jediů a Star Wars: Vzestup Skywalkera. Hra bude navíc nějak propojena s atrakcí Star Wars: Galaxy’s Edge v Disneylandu v Kalifornii a v Disney Worldu na Floridě. Toto spojení ale zřejmě většina českých hráčů neocení.

Ze hry samotné jsme zatím neměli bohužel možnost nic spatřit. K dispozici je jen logo a první artwork. Překvapivě neznáme ani cílové platformy. Titul nepochybně zamíří na headset od společnosti Oculus, ale je na místě se ptát, zda to bude jen Rift, nebo třeba standalone zařízení Quest jako v případě Vader Immortal. Tato epizodická série debutovala loni v květnu exkluzivně právě na Questu.

Ale letos v létě na se planetu Mustafar překvapivě vydají i hráči s PlayStation VR, jak vyšlo najevo začátkem května. Pokud jste titul nehráli, můžete se těšit na to, že se tu utkáte se samotným Darthem Vaderem, jak už jeho název napovídá. Z recenzí si toto dobrodružství odnášelo poměrně slušné známky a i nám se docela líbilo.

Možná máte pocit, že VR hra není tím pravým Star Wars titulem, na který ve skutečnosti čekáte. A upřímně bych takové výtce rozuměl. Na druhou stranu musím říct, že coby nenasytný Star Trek fanoušek, kterému se nedostává nových her už několik let, bych po takové příležitosti s chutí skočil. A pak je tu ještě Maverick…

Project Maverick se má ukázat příští týden

Začátkem března se povedlo z evropské verze PlayStation Network vyšťourat záznam o novém titulu z vesmíru Hvězdných válek s podtitulem Project Maverick. Podle magazínu Kotaku se mělo jednat o jednu z menších her, na nichž pracuje studio EA Motive. Má jít prý o nějaký velmi unikátní projekt, který není určen pro VR. Od té doby jsme o něm ale nic neslyšeli. Zdá se však, že jeho oficiální oznámení a představení je na spadnutí. Studio Motive včera na Twitteru naznačilo, že ukáže, na čem pracuje. Na tuto skutečnost upozornil i Jason Schreier a Jeff Grubb z VentureBeatu na jeho tweet reagoval gifem s Maverickem z Top Gunu. Odhalení může připadnout na 2. června, které má Jeff Grubb ve svém kalendáři označené jako “film Mela Gibsona”. Mel Gibson hrál hlavní roli ve filmu Maverick z roku 1994.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru