Nová co-op akce od autora Left 4 Dead vyjde v lednu

Anacrusis od Cheta Faliszeka míří do early accessu. Obstojí v souboji s Back 4 Blood?

Zdroj: Stray Bombay
14. 12. 2021
Název hry: The Anacrusis Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Letos v červnu oznámilo studio Stray Bombay novou kooperativní akci The Anacrusis, v níž se čtyřčlenný tým postaví zástupům mimozemských nepřátel v kulisách, které částečně odpovídající vědeckofantastickým vizím z šedesátých a sedmdesátých let minulého století. Jedním z důvodů, proč dostává Anacrusis tolik pozornosti, je fakt, že na ni pracuje jeden ze zakladatelů studia Valve a autor legendárního Left 4 Dead Chet Faliszek, což automaticky zvyšuje očekávání a fanoušci žánru s napětím očekávají, kam se hra zařadí. Zjišťovat to budou moci už na začátku příštího roku, protože podle nejčerstvějších zpráv vstoupí Anacrusis do programu předběžného přístupu 13. ledna a nabídne možnost podílet se na vývoji spolu s lidmi ze Stray Bombay.

Jak už je patrné z informací v úvodu, Anacrusis je kooperací určenou pro čtyři hráče. Vše se odehrává na velké vesmírné lodi, pohybující se na okraji známého vesmíru. Vývojáři mluví o tom, že souboje budete moci neustále opakovat a přitom v nich narážet na nové události i momenty, ať už za přispění postupného odemykání nových lokací nebo kontaktu s novými typy nepřátel. Velmi důležitou roli má také sehrát umělá inteligence v roli režiséra, která by se měla v ideálním případě postarat o to, aby hordy protivníků přicházely z jiných směrů, případně aby tým nestál vždy proti identickému bossovi na shodných místech. Rozmarům umělé inteligence bude nicméně podléhat i rozmístění dalších zbraní, vylepšení či lékáren, takže i díky tomu by žádný souboj neměl být stejný jako ten předchozí. Nakolik se v těchto slovech odráží skutečný stav hry a nakolik jde pouze o marketingový příslib není snadné v tuto chvíli rozpoznat, právě za „režisérem“ hry ale stojí i podle vydaných vývojářských deníčků poměrně hodně práce a vše by mohlo s ohledem na zkušenosti jednotlivých členů týmu klapnout.

Rychlost by měla být devizou Anacrusis, stejně jako rozmanité prostředí a neotřelá estetika.

Jedním z velkých lákadel má být plynulost soubojů a rychlost celé akce. Vývojáři mluví o tom, že ve velice krátkém sledu bude možné někoho zasáhnout energetickou zbraní, následně vrhnout směrem k nepřátelům zpomalovací granát, aktivovat štít, rychle se vyléčit, zvednout na nohy z boje vyřazeného parťáka a hned vzápětí se pustit do souboje znovu. Opět, vycházíme pouze z videí a informací přímo od vývojářů, pokud to vše ale překládáme správně, rychlost by měla být devizou Anacrusis, stejně jako rozmanité prostředí a neotřelá estetika. Po technické stránce se ale zatím hra nejeví jako něco, na co byste se museli těšit vysloveně kvůli grafice a je pochopitelně otázkou, jakou cestu hra urazí do vydání předběžného přístupu a v jeho přibližně ročním průběhu. Možná vás ale ke hře připoutá její lore a příběh, který se točí kolem čtyř postav – Nessa, Guion, Liu a Lance – kteří neměli jinou možnost a vrhli se do souboje o zachování lidské rasy. S každou další úrovní bychom měli odkrývat další a další tajemství, stojícího za útokem mimozemšťanů a mít možnost přijít záhadě na kloub v pompézním finále hry.

Vývojáři rovněž slibují, že hra bude plně nakloněná modifikacím, takže s dostatečnou pílí a schopnostmi by pod rukama nadšenců mohly vznikat úplně nové moduly či dojít na komplexní přepracování celé hry do úplně jiného prostředí. Vývojáři i proto lákají k zapojení do diskuze na Discordu a slibují spoustu zábavy a rychlé akce. Co se týče v úvodu zmiňovaného early accessu, k dispozici budou tři kapitoly z celého příběhu, které by měly poskytnout ucelený pohled na to, jak se bude Anacrusis hrát a co může nabídnout. Příjemné rovněž je, že až 13. ledna hra ve své rozpracované verzi vyjde, bude vedle Steamu a Epic Game Storu dostupná také v Game Passu. A to nejen na PC, ale také na Xboxu, který alespoň prozatím zůstává jedinou konzolovou platformou.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru