Nová hra propojí Crazy Taxi a Pátý element

MiLE HiGH TAXi je nezávislý titul od jediného vývojáře. Láká na povědomou stylizaci i hlášky

Zdroj: Cassius John-Adams
26. 9. 2022

Jestli se vám stýká po sérii Crazy Taxi od Segy tak jako mně, mohl by se vám líbit můj tip. Na druhé straně bychom ale neměli zapomenout na to, jak to dopadlo posledně, když jsme se těšili na duchovního nástupce Crazy Taxi. Loňský Taxi Chaos sbíral i přes celou řadu společných atributů jen průměrné známky a žádnou velkou díru do světa neudělal.

Ale obraťme list. Třeba to tentokrát vyjde. I v MiLE HiGH TAXi budeme přepravovat pasažéry napříč metropolí, ale kromě legendy od Segy se hra otevřeně inspiruje také filmem Pátý element. Přesuneme se totiž až do 24. století. A jak praví doktor Emmett Brown z Návratu do budoucnosti: “Silnice? Tam, kam jedeme, žádné nepotřebujeme.”

Kde už jsem to jenom viděl?

Závodit s časem budeme v Mile High City a pokusíme se přepravit maximum lidí, než čas vyprší. Na výběr přitom máme tři řidiče a tři taxíky zjevně inspirované Crazy Taxi. Ostatně stačí se podívat na trailer a podobností najdete mnohem víc, ať už jde o styl postav, hlášky a dabing nebo hudební doprovod zjevně inspirovaný skvělým punkrockovým soundtrackem Crazy Taxi.

Zvolit si půjde jeden ze tří módů. V tom prvním si můžeme vybrat, jakého pasažéra chceme a v jakém pořadí je svezeme, abychom vydělali co nejvíc peněz a měli co nejvíc času. Tedy klasika. V režimu Challenge je hra čím dál obtížnější a sama vybírá, koho máme svézt. A konečně ve Free Roamu, jak nejspíš správně tušíte, můžeme volně prozkoumávat město plné mrakodrapů bez časového omezení, učit se ho nazpaměť a objevovat zkratky a další tajemství. Narazíme prý také na spoustu easter eggů.

Ulicemi futuristické metropole se budeme řítit rychlostí až 250 mil v hodině a zdejší budovy mají mít i stovky pater. Možná byste mohli namítnout, že to nevypadá na velký titul a máte pravdu. Tuhle nezávislou hru vyvíjí jediný vývojář Cassius John-Adams pro PC, Mac a Linux. Na Steamu už je k dispozici dokonce demo, i když jen pro Windows.

Půjde o jeho debut a ačkoli autor říká, že jeho cílem nebylo vydělat peníze, tvorbou hry strávil spoustu času a stála ho dost peněz, takže bude podle svých slov rád, když alespoň část nákladů na vývoj pokryje z prodejů. MiLE HiGH TAXi se má prodávat přibližně za 15 dolarů. Pohání jej engine Unity a pracuje se na něm už tři roky.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru