Hororová adventura nás zavede do viktoriánské Anglie

Láká na pixel art a folklór. Vydává ji Wadjet Eye Games, které stojí za Gemini Rue

Zdroj: Wadjet Eye Games
28. 7. 2022

Nezávislá studia Cloak and Dagger Games a Wadjet Eye Games spojila své síly a společně přinesou novou hororovou point’n’click adventuru, které bychom se měli dočkat ještě letos. Ta nese název The Excavation of Hob’s Barrow a její příběh nás zavede na venkov ve viktoriánské Anglii, kde půda skrývá děsivé tajemství. Hra láká na poutavý příběh a folklorní prvky, dále zaujme i svým výtvarným zpracováním, jemuž vévodí pixel artová stylizace a celkové barevné pojetí.

Hrdinkou je starožitnice Thomasina Bateman, jež se pustila do psaní knihy o mohylách a dokumentuje vše, co v nich nalezne. Jednoho dne obdrží dopis, který ji láká do vesničky jménem Bewlay kdesi na anglickém venkově, kam se pochopitelně vydá. Po příjezdu ovšem není odesílatel dopisu k nalezení a její společník nedorazí. Thomasina si chce prohlédnout mohylu, což odmítá vlastník půdy, a místní na ni pohlížejí skrze prsty kvůli kalhotám. A pak se jí začnou zdát podivné sny…

Ačkoli hra ctí základy žánru point’n’click adventur a je vyvedená v pixel artové stylizaci snažící se připomínat staré hry, veškeré interakce a celkové rozhraní jsou zpracovány ve stylu dnešních her. Temný a hororový příběh má být značně komplexní a postupně se rozvíjet, navíc je ovlivněn místním folklórem, který ve hře bude hrát velkou roli. Během něj potkáme všemožné postavy, na které bychom mohli narazit na anglickém venkově – vikáře, podivné vesničany nebo statkáře – ti všichni budou mít i své vlastní příběhy.

Studio Cloak and Dagger Games má za sebou na indie scéně již několik úspěšných titulů, některé z nich můžete navíc na Steamu vyzkoušet zdarma. Wadjet Eye Games pak pro změnu platí nejen za uznávané studio, jež stojí například za adventurami Blackwell a The Shivah, ale i za uznávaného vydavatele indie titulů, a především pak point’n’click adventur. Zdá se, že by The Excavation of Hob’s Barrow mohlo být dalším zajímavým titulem, který si přidá do své sbírky. Hra by měla vyjít ještě letos pro PC, přesné datum však zatím vývojáři ani vydavatel neoznámili.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru