Nová fotka ovladače DualSense a design hry pro PS5

Sony ukazuje, jak budou vypadat nové krabičky. Ven se dostala neoficiální fotka gamepadu

Zdroj: Lant_War/Gamer17
10. 7. 2020

V posledních hodinách se nám sešly hned dvě zajímavé obrazové informace na konto konzole PlayStation 5. Jedna je oficiální, ta druhá nepotvrzená. A právě s ní začneme. Na fóru Resetera se objevila fotografie, která má poprvé nad rámec propagačních materiálů zachycovat skutečný ovladač DualSense a navíc z trochu jiného úhlu. Její pravost nebyla zatím potvrzena a i když by zřejmě bylo možné takový výtvor “padělat”, všeobecně se má za to, že jde zřejmě o autentický snímek. Můžeme si také udělat lepší představu o velikost zařízení.

Už na základě neoficiální fotografie z výroby konzole PS5 se předpokládá, že se produkce nového systému rozjíždí naplno. Podle Digitimes má maximální obrátky výroba nabrat v srpnu. Ovladač jako takový opakovaně řada vývojářů chválí a vyzdvihuje jeho inovativní haptickou odezvu. Autoři, kteří pracují na hrách pro PS5, se rozplývají nad tím, jak údajně tato novinka ovlivní naše vnímání videoher. Máme prý například “ucítit” povrch, po kterém se budeme pohybovat.

Druhá zpráva už je oficiální a pochází přímo od Sony. Japonský výrobce se pochlubil, jak budou vypadat krabičky her pro novou generaci PlayStationu. Na hře Spider-Man: Miles Morales demonstroval nový bílý pruh, který vystřídal modré pole z PS4. Samotná barva plastového obalu a jeho tvar zůstávají tentokrát zřejmě beze změny. S touto krabičkou se pochopitelně v praxi potkají ti zákazníci, kteří sáhnou po konzoli s mechanikou.

Pro srovnání dobře poslouží předchozí Spider-Man od Insomniac Games pro PS4. Zajímavé přitom je, že krabička sice upozorňuje na nové uskupení PlayStation Studios, ale nezdůrazňuje, že hra míří jen na konzoli od Sony důvěrně známým sloganem “Only On PlayStation”.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru