Forza Street, Microsoft, Nová Forza Street je k dispozici zdarma na Windows

Nová Forza Street je k dispozici zdarma na Windows

Verze pro iOS a Android budou následovat. Spin-of à la Underground vychází z Miami Street

16. 4. 2019
Název: Forza Street Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 15. 4. 2019

Microsoft oficiálně představil nový přírůstek do své závodní značky Forza. Jak se po předchozím úniku spekulovalo, větve Motorsport a Horizon doplnil free-to-play spin-off Forza Street. Hra už je v tuto chvíli k dispozici na PC a míří samozřejmě také na mobily a tablety. Navzdory tomu, že se trailer pyšní logem Xboxu, nic zatím nenasvědčuje tomu, že by se novinka objevila rovněž na konzolích, a Microsoft tak termín Xbox používá především jako označení své herní divize.

Svou estetikou vám může Forza Street připomenout Need for Speed: Underground, protože i tady jde o noční pouliční závody. A ona ani novinka není ve své podstatě úplnou novinkou v pravém slova smyslu. Jde totiž o rebrandovaný titul Miami Street, který vyšel na Windows 10 už téměř před rokem. Hra je v tuto chvíli už pod novým názvem k dispozici právě na PC, ale na verzi pro iOS a Android se zatím čeká.

Závody bohužel nemají na svědomí talentovaní vývojáři Turn 10 Studios ani Playground Games, ale tým Electric Square. Autoři slibují, že nás čeká sbírání aut snů a jejich upravování. Závody prý vypadají jako ve filmu a pyšní se “perfektně zpracovaným ovládáním”, tvrdí oficiální web. Spíš než o ovládání a řízení v pravém slova smyslu ale půjde o správné načasování plynu, brzdy a nitra. Protože tohle nebude plnohodnotná závodní hra.

Mobilní verze by měla dorazit někdy letos, ale očekáváme, že to bude spíše dříve než později. Inu, tak to je v kostce nová Forza. Vítané rozšíření zavedené značky, anebo nedůstojný přílepek? Hodnocení už necháme na vás.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru