Nová česká hra z vás udělá korporátní krysu

V satirickém titulu Rats in a Cage budeme zneužívat své kolegy a krást Santův seznam

Zdroj: Superdeep Borehole
27. 9. 2022
Název: Rats in a Cage Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Hostem Vortexu #122 byl český vývojář Petr Hudeček, který vytváří personalizované hry na zakázku. Třeba když chcete někoho překvapit netradičním dárkem k narozeninám. Nebo netradiční žádostí o ruku. Teď se ale společně s rodinou pustili do vlastního nezvyklého titulu. Jedná se o logickou satiru z korporátního prostředí nazvanou Rats in a Cage. “Kromě logických hádanek si na vlastní kůži projdete tím nejhorším, co se v korporátech dá zažít,” láká Petr na netradiční premisu.

A o čem to vlastně celé je? “Váš chamtivý CEO získal Santův počítač a vy jste byl pověřen se do tohoto počítače nabourat, získat seznam přání všech lidí a přepsat je na korporátní slevové kupóny,” naznačuje Petr zápletku. V Rats in a Cage máme jako typická firemní korporátní krysa manipulovat a zneužívat své spolupracovníky a přivlastňovat si jejich zásluhy pro vlastní zisk. Co byste neudělali pro povýšení…

Důležitou roli má hrát také káva, s jejíž pomocí můžete manipulovat svými kolegy. Kávě totiž neodolají a vy je přimějete udělat, co chcete.

Proti nám bude stát neomalená umělá inteligence, která se nás pokusí zastavit. A zostudit. Čelit budeme sérii hádanek, které otestují náš intelekt i morálku. Otázkou je, zda ztratíme veškerou důstojnost dřív, než získáme Santův tajný seznam. Důležitou roli má hrát také káva, s jejíž pomocí můžete manipulovat svými kolegy. Kávě totiž neodolají a vy je přimějete udělat, co chcete.

Pracovní maily můžete ignorovat, můžete šířit drby a pokud chcete povýšit, musíte si postup vybojovat v unikátním boss fightu. Budeme šplhat po korporátním žebříčku a účastnit se nekonečných meetingů. Prostě jako ve skutečnosti. Černý humor zjevně nebude chybět a autoři sami varují, že to možná nebude hra pro vás, pokud se snadno urazíte.

Celkem na nás čekají desítky puzzlů a hádanek, přes 4 hodiny zábavy nebo komické achievementy. Jeden “zbytečný” můžete teď hned odemknout na oficiálním webu… Na Rats in a Cage pracují čtyři lidé. Petr, jeho manželka a bratři. Petr a jeho brácha přitom v minulosti dělali ve studiu Warhorse na Kingdom Come: Deliverance. “Všichni jsme se tak nějak potkali s korporátem, korporátními praktikami a korporátními krysami,” říká Petr.

Hra už má spuštěný oficiální web i profil na Steamu. Míří na Windows a Mac a na Steamu už v tuto chvíli můžete vyzkoušet demo. Což byste rozhodně měli udělat. Nakonec možná zjistíte, že Shodan nebyla zas taková mrcha…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru