Nová česká hra The Wild Age se dočkala plné verze

Sympatická strategie od jednočlenného týmu ukončila early access a je k dispozici ve slevě

5. 2. 2020
Název hry: The Wild Age Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 4. 2. 2020 Platformy: Žánr: ,

Česká hra The Wild Age od jednočlenného studia McMagic Productions, které vede Martin Markus Mastný, opustila program předběžného přístupu a je k dispozici v plné verzi. Protože jsme se titulu v poslední době trestuhodně nevěnovali, máme ideální příležitost připomenout si tento projekt. The Wild Age je inspirovaný sérií Kingdom, ale oblíbenou hratelnost rozšiřuje nejen o na první pohled nejviditelnější přesun do třetího rozměru.

Ve strategii se chopíte vládce, který verbuje vesničany a bojuje s nepřáteli ve snaze vytvořit na několika ostrovech novou samostatnou osadu. Osvědčený koncept navíc autor rozšířil o nové prvky, jejichž prostřednictvím chtěl podle svých slov hru zpřístupnit i méně zdatným hráčům. K odkazu Kingdom se Martin od počátku hrdě hlásí a nijak se inspirací netají. Kontaktoval dokonce autora původní série, aby ho o svém projektu informoval, přičemž se mu dostalo povzbuzení, aby ve vývoji pokračoval.

Pokud byste si chtěli The Wild Age sami vyzkoušet, ale váháte, zda do hry investovat, můžete zkusit demo, které je k dispozici na Steamu. Tuzemské hráče určitě potěší rovněž skutečnost, že hra nabízí české i slovenské titulky.

Hra je momentálně k dispozici na Steamu ve slevě a stojí o čtvrtinu méně než normálně. Zaplatíte za ni jen 8 eur. Většina hráčů v tuto chvíli hodnotí titul kladně. Vyšel ale jen na PC, žádný Mac ani další platformy nevyhlížejte. Vydání plné verze doprovodil také aktualizovaný trailer.

Martin Markus Mastný si k vývoji The Wild Age “odskočil” od svého stěžejního projektu, kterým stále je rozsáhlý titul Novus Inceptio. Podle vlastních slov potřeboval nabrat novou energii a na chvíli si od vývoje Novus Inceptio odpočinout. Na hře The Wild Age pracoval od léta 2018 a stojí pochopitelně na dřívějších zkušenostech a technologii, kterou si osvojil.

Martin byl naším hostem loni v lednu ve Vortexu #68, kde jsme ho důkladně vyzpovídali. Pokud vás zajímají další podrobnosti, určitě se na rozhovor podívejte.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru