Nová česká hra připomíná HoMaM ve vesmíru

Autoři Project Hospital představují Silence of the Siren. Nemocnici vyměnili za sci-fi tahovku

Zdroj: Oxymoron Games
27. 9. 2022
Název: Silence of the Siren Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Připravte se na cestu do budoucnosti a na temný nebezpečný vesmír. České studio Oxymoron Games (Project Hospital) představuje novou hru Silence of the Siren. Jedná se o tahovou strategii zasazenou do chaotického světa, kde několik kosmických civilizací soupeří o nadvládu nad vzdáleným hvězdným systémem a snaží se odkrýt jeho temnou historii. Budeme v ní zkoumat rozmanité planety, hledat zdroje i verbovat jednotky. To vše samozřejmě ve snaze vybudovat mocnou armádu, která rozdrtí naše nepřátele.

Hvězdná soustava Sirény je domovem zaniklé civilizace Primal. Jedná se současně o kolébku mezihvězdné aliance, která zůstala odstřižena od zbytku galaxie. Poměr sil zvrátila katastrofa, jež hrozí navždy znemožnit cestování hlubokým vesmírem, lákají autoři. Jednotlivé frakce už nemají chuť vyjednávat, ale i ve stínu možného konfliktu někteří tuší, že zdejší pradávné mimozemské rozvaliny mohou kromě pokročilých technologií ukrývat také zapomenutou cizí entitu. A na pořádné drama ja zaděláno.

Samotní vývojáři hru popisují jako klasickou strategii s moderním ovládáním a intuitivním rozhraním.

V Silence of the Siren máme zkoumat planety z pohledu hned několika rozdílných frakcí. Budeme ale také bojovat a v takovém případě se hráč ocitne na hexovém bojišti, které může už na první pohled evokovat například sérii Heroes of Might and Magic. Nejde ostatně o jedinou podobnost. Jednotlivé jednotky mají své unikátní přednosti a do boje se zapojí i velitel se svými speciálními schopnostmi. Samotní vývojáři hru popisují jako klasickou strategii s moderním ovládáním a intuitivním rozhraním.

Autoři lákají na bohatý sci-fi svět, v němž budeme zkoumat tajemství ztracené civilizace. Máme vylepšovat svého vojevůdce a na výběr budeme mít z několika různých ras. Díky průzkumu a nalezeným surovinám lze upgradovat také základny a rozšířit své řady. Díky tomu a chytrému taktizování pak dokážete v boji podle vývojářů přemoci i silnější protivníky.

Titul je podle studia ve vývoji už několik let. Silence of the Siren má příští rok vstoupit do programu předběžného přístupu, kde chtějí vývojáři vyladit hru s pomocí komunity. Oxymoron Games spustili oficiální web i profil na Steamu. Titul můžete sledovat také na Facebooku, Twitteru nebo Instagramu. Určitě se podívejte i na pěkný oznamovací trailer s líbivým hudebním doprovodem.

Oxymoron Games je nezávislé studio, které má na kontě nemocniční tycoon Project Hospital. Jeho autoři ale před svým společným debutem pracovali na mnoha jiných významných hrách. Za všechny můžeme jmenovat tituly Mafia II a III, Quantum Break, Total War: Three Kingdoms, Top Spin 4, Silent Hill: Downpour nebo Euro Truck Simulator 2.

Silence of the Siren míří na Windows a Linux. Pravděpodobně dojde podle autorů také na Mac, ale neslibují ho. Cenu zatím tým nestanovil, už nyní ale potěší domácí hráče informací, že hra nabídne českou lokalizaci.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru