Insiders, ANG People, Nová česká hra Insiders připomíná film Vnitřní vesmír

Nová česká hra Insiders připomíná film Vnitřní vesmír

S miniaturní lodí se vydáme do nebezpečného světa - lidského těla - hledat lék na rakovinu

Zdroj: ANG People
24. 3. 2021
Název: Insiders Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Martin Svoboda z malé české společnosti ANG People, který dříve vytvořil hry AstronTycoon a AstronTycoon2: Ritual, láká na svůj další projekt. Pokud jste viděli film Vnitřní vesmír z roku 1987, máte docela dobrou představu o tom, co můžete od hry Insiders očekávat. V mikroskopické lodi se vydáme do lidského těla. Budeme se plavit krevním řečištěm a bojovat s mikroby, viry, bakteriemi i parazity. Naše poslání je ale ryze vědecké. Úkolem je najít lék na rakovinu.

Jde o titul pro jednoho hráče zasazený do velkého otevřeného “světa”. I tady ale budeme těžit suroviny a budovat vlastní základnu. Naším motorem má být ovšem příběh. Byli jsme zmenšeni i s naší lodí a vpraveni do lidského těla, abychom našli lék na rakovinu, který nefunguje tak, jak měl. Musíme odhalit, kde je problém a vyřešit ho. A musíme jednat rychle, protože náš hostitel umírá. Po sérii náročných lékařských zásahů je pacient na pokraji smrti. “Imunitní systém je oslaben a v těle se nekontrolovatelně množí nepřátelské organismy,” varuje Martin.

Nejsme dokonce první, kdo podnikl tuto misi, a v těle pacienta se nacházejí další havarované lodě, které obsahují další potenciální užitečné předměty.

I když se necházíme v mikrosvětě, platí pro nás stále stejná pravidla. Potřebujeme vzduch a palivo pro svou loď. Naštěstí lidský organismus je plný zdrojů, které lze vytěžit. K tomu ale budeme potřebovat zbraně a nástroje, které si vytvoříme podobně jako motory, štíty a další lodní systémy. Na co zbraně uvnitř lidského těla, ptáte se? I tady budeme bojovat. I tady narazíme na protivníky a čeká nás konfrontace.

Nejsme dokonce první, kdo podnikl tuto misi, a v těle pacienta se nacházejí další havarované lodě, které obsahují další potenciální užitečné předměty. Kdo by nechtěl mít z organismu smetiště miniaturních plavidel, že ano? Pokud jde o stavbu základny, funguje podle autora podobně jako stavebnice. Budeme tu ukládat suroviny, zřizovat automatické továrny i opravny.

Máme odstraňovat rakovinové zárodky, zkoumat anomálie a vůbec odhalovat zdejší podivuhodný vnitřní vesmír. Budeme hledat cestu mezi rotujícími buňkami a vyhýbat se nebezpečí s tím, že podle Martina to nejvíc nepřátelské prostředí na planetě se nachází uvnitř každého z nás. Samotný Martin Svoboda říká, že jeho sci-fi survival inspirovala Subnautica. Insiders vznikají v enginu Unity a budou mít české rozhraní.

Insiders míří v tuto chvíli jen na Windows a early access verze by měla vyjít už 13. dubna. Ta bude obsahovat přibližně třetinu plánovaného obsahu a zábavu minimálně na 20 hodin. Do hry bude průběžně přibývat další obsah včetně nových map, nepřátel i herních mechanismů. Konkrétně se vypravíme do mozku, srdce i jater. K ruce nám budou společníci – vypěstujeme si vlastní bakterie, které nás budou následovat. Postavíme nové budovy, jako jsou virová karanténa, loděnice nebo automatický důl. Do hry se mohou dostat i minihry, mimozemská nemoc nebo skenování DNA.

Fanoušci se mohou zapojit do vývoje, podělit se o vlastní nápady i zpětnou vazbu. Ti opravdu nejaktivnější mohou dát jméno nějakému viru.

Už v tuto chvíli ale fungují všechny základní funkce. Je vytvořeno přes 430 modelů, 22 druhů bakterií, různé viry, parasity a fungují i bossové. Titul by měl strávit v programu předběžného přístupu přibližně rok. Za tu dobu by jeho podobu ale měli ovlivnit také samotní hráči. Fanoušci se mohou zapojit do vývoje, podělit se o vlastní nápady i zpětnou vazbu. Ti opravdu nejaktivnější mohou dát jméno nějakému viru. S tím, jak se bude blížit finální verze, poroste i cena Insiders.

ANG People je malá společnost, která se primárně specializuje na programování webových databázových aplikací. Insiders je třetí hra Martina Svobody a pracuje na ní sám.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru