Flying Tank, Hexage, Nová česká hra Flying Tank připomíná arkádové klasiky

Nová česká hra Flying Tank připomíná arkádové klasiky

Už v sobotu novinka vstupuje do early accessu na Steamu. Slibuje divokou akci

Zdroj: Hexage
25. 8. 2023
Název: Flying Tank Vývojář: Vydavatel: Platformy: ,

Na obzoru je nová česká hra. Už zítra, tedy v sobotu v 26. srpna, vstupuje do early accessu na Steamu titul Flying Tank od malého pražského nezávislého studia Hexage. “Flying Tank je zboku viděná střílečka připomínající klasiky zlaté éry, přesto zcela nová. Bojujte s šílenými bossy, bombardujte a zlikvidujte všechno, co se hýbe,” láká nás na novinku Patrik Höschl s tím, že cílem je získat zpět planetu Zemi, ať už na to budete sami, anebo ve dvou s kamarádem.

Lepší představu už si uděláte z nového videa, které ukazuje rychlou akci i pěknou stylizaci. Čeká nás 24 misí se třemi různými frakcemi a unikátními nepřáteli. Narazíme na 6 hlavních bossů a přes 18 midi a mini boss fightů. Svůj stroj můžeme vylepšovat a přezbrojit a budeme samozřejmě také používat různé speciality jako bullet time nebo drony.

Plná verze Flying Tank by mohla vyjít začátkem příštího roku, očekávají autoři. Nabídne samozřejmě více obsahuje, zejména všechny tři kapitoly a závěrečného bosse. Během early access mají postupně přibývat nové funkce a bude se ladit i balanc hry, ale už teď funguje to hlavní včetně kooperace přes Remote Play Together. Na výběr jsou všechny zbraně, upgrady a speciální schopnosti a první kapitola příběhu. Postupně se bude zvyšovat také cena hry.

Flying Tank míří na Windows i Mac a funguje také na Steam Decku, ujistili autoři. Na hře pracuje pět lidí a po dokončení plné verze by se měla objevit také na Switchi, iOS a Androidu. Na začátku early accessu bude stát 5 eur, po vydání plné verze pak zhruba dvakrát tolik, prozradili nám autoři. Hexage už mají na kontě hry jako Redcon, Reaper nebo Radiant. Hodně aktivní jsou také na mobilech.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru