Feudal Alloy, Attu Games, Nová česká hra Feudal Alloy nás vezme za robotími rytíři

Nová česká hra Feudal Alloy nás vezme za robotími rytíři

V kůži robota s rybou v "hlavě" se vydáme do boje už 17. ledna

3. 1. 2019
Název: Feudal Alloy Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 17. 1. 2019

Už jen dva týdny nás dělí od vydání nové české hry Feudal Alloy. Novinka od znojemského studia Attu Games vyjde 17. ledna na Windows, Macu, Linuxu a Nintendu Switch. Verze pro konzole PS4 a Xbox One by měly dorazit později. Pokud plánujete sáhnout po PC verzi, najdete titul v nabídce Steamu, GOGu i Humble Storu. Prodávat se bude za 17 dolarů, respektive 15 eur. Společně s datem vydání se autoři pochlubili rovněž novým minutovým trailerem, který nás láká na epické pohádkové dobrodružství se středověkými roboty, které ovládají ryby.

Hlavním hrdinou je právě jeden takový plecháč s rybou v akváriu namísto hlavy… mozku… počítače. Autoři slibují klasickou metroidvanii s rozsáhlým světem, v níž se obyčejný robotí farmář Attu vydá po stopách banditů, kteří zaútočili na jeho vesnici, ukradli zásoby oleje a zapálili jeho domov. Podle studia se můžeme těšit na velké množství nepřátel, bossů i vybavení. Feudal Alloy má nabídnout propracovaný soubojový systém, pyšní se krásnou ručně kreslenou grafikou a už z ukázek je patrné, že rovněž velmi pěkně zní. Titul by se dočká také sběratelské edice, která bude kromě hry samotné obsahovat i artbook a samolepky.

Na hře pracuje dvoučlenný tým, který tvoří Lukáš Navrátil a Eva Balíková, a mohlo by vás potěšit, že kromě mnoha dalších jazyků bude novinka k dispozici i v češtině. Autoři dělali na Feudal Alloy přibližně tři roky, přičemž si sami vytvořili téměř vše s výjimkou hudby. O soundtrack se postaral skladatel Matthew Steed. Předtím tým vydal logickou plošinovku Toby: The Secret Mine, která se kromě PC, Macu a Linuxu objevila také na PS4, Xboxu One, Wii U, tabletech, mobilech a dokonce i Apple TV. Na té studio pracovalo přibližně rok a půl a inspirovalo se hity jako Limbo nebo Badland.

Feudal Alloy si ještě před vydáním právem stačila získat pozornost také zahraničních médií a hráčů. Zkušební verze se líbila i Zdeňkovi. Otestoval ji už březnu a věnoval jí tehdy důkladné preview. A my už se těšíme, až si vyzkoušíme plnou verzi, a moc vývojářům přejeme, aby se jejich novinka povedla a dočkala se co nejvřelejšího přijetí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru