Norman Reedus se zřejmě objeví i v další Kodžimově hře

Podle herce se souběžně pracuje na novém projektu i dalších věcech pro Death Stranding

Zdroj: Kojima Productions
11. 3. 2020

Bez spojení designéra Hidea Kodžimy a herce Normana Reeduse by se osud Kojima Productions a hry Death Stranding odvíjel úplně jinak. Nelze samozřejmě říct, zda lépe, či hůře, faktem ovšem zůstává, že Reedus není pro Kodžimu jen nějakým hercem a podle četných vyjádření vzniklo mezi oběma umělci speciální pouto. Není proto divu, že fungující spojení bude pokračovat i v budoucnu, což v rozhovoru pro magazín Wired sám Reedus otevřeně naznačil a potvrdil tak svoje dřívější slova, že by si angažmá na videoherních „prknech“ rád zopakoval.

Informace zazněla v nevážně pojatém videu, ve kterém redaktoři magazínu Wired konfrontují slavné osobnosti s nejčastěji vyhledávanými frázemi, spojenými s jejich jmény. Reedus tak odpovídal například na to, jak si upravuje vlasy, kdy byl objeven pro svět filmů a seriálů nebo proč ho rodiče pojmenovali právě Norman. Pak ale přišlo spojení – proč Norman Reedus Death Stranding – a slavný herec se rozpovídal. Zopakoval pro videoherní fanoušky známý příběh o tom, kterak mu před začátkem spolupráce s Kodžimou zavolal režisér Guillermo del Toro a řekl mu, ať všechno bez přemýšlení odsouhlasí. Znovu na dálku pochválil Kodžimu za jeho přístup k vývoji her a ani po čtvrt roce od vydání Death Stranding neskrýval své nadšení.

Reedus neuvádí, zda je řeč o možném rozšíření původní hry, nebo o plánech na další díl, který by se samozřejmě vzhledem k úspěchu hry nabízel.

„Tenhle chlápek je fakt génius. Stali se z nás přátelé, začali jsme spolu pracovat a tohle všechno pokračuje. Udělali jsme Death Stranding, což byl obrovský hit a momentálně se bavíme o dalších věcech. Takže proto [jsem spojený s Death Stranding]. Protože to je Hideo Kodžima,“ říká Reedus. Později ve videu pak mluví o tom, na čem v tuto chvíli pracuje a v nabitém kalendáři je i cesta do Japonska: „Mám uměleckou show v Kodani, výstavu fotografií v Ženevě a Kolíně nad Rýnem […], připravuji se na Walking Dead, a pak asi budu mluvit s Hideem o dalších věcech pro Death Stranding.“ Pochopitelně ale Reedus neuvádí, zda je řeč o možném rozšíření původní hry, nebo o plánech na další díl, který by se samozřejmě vzhledem k úspěchu hry nabízel.

O možnosti udělat z Death Stranding sérii však mluvil Kodžima v loňském roce hodně opatrně. Například pro magazín Vulture se vyjádřil v tom smyslu, že by druhý díl nemohl být přímým pokračování a práce na něm by musely začít úplně od nuly. Pravděpodobnější proto je v tuto chvíli jen přídavek a spíše bychom věřili tomu, že Kodžima pracuje na něčem zcela novém. Náznaky se objevily během loňských Vánoc, kdy slavný designér sdílel fotky svého pracovního stolu s řadou předmětů, které by mohly být s novým projektem potenciálně spjaty, u Kodžimy ale jeden nikdy neví. Vzhledem k tapetě pouště a knihách Liou Cch‘-sina se jako možný kandidát jeví „Tři tělesa“, tedy fiktivní VR hra z knižní trilogie Vzpomínka na zemi, zatím ale můžeme opravdu pouze spekulovat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru