No Man’s Sky dorazí na Switch v říjnu

Jde jen o malé zpoždění proti původnímu plánu. Hra bude zřejmě zcela bez multiplayeru

Zdroj: Hello Games
24. 6. 2022
Název hry: No Man’s Sky Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 9. 8. 2016 Platformy: , , Žánr: ,

Vývojáři z Hello Games už brzy rozšíří počet platforem, na kterých je dostupný jejich procedurálně generovaný sci-fi sandbox No Man’s Sky. Hra po letech od svého původního vydání dorazí také na Nintendo Switch, což vývojáři slíbili už před časem. Nyní ale přichází s konkrétním datem, takže pokud plánujete prozkoumávat nekonečný vesmír na handheldu, těšte se na 7. října, kdy hra dorazí ve své digitální i fyzické verzi. Vývojáři oznámení věnovali jen krátký článek na oficiálním webu hry, ale doplnili jej trailerem, který shrnuje všechny známé prvky v kontextu s Nintendem Switch.

„Poprvé v historii si budou moci miliony hráčů na Switchi užít No Man’s Sky na cestách. Celý vesmír budou mít doslova ve dlani,“ říkají vývojáři v tiskové zprávě. Hned vzápětí slibují, že verze pro Nintendo Switch bude obsahovat veškerý obsah, který už dříve potěšil hráče na dalších platformách, což zahrnuje 6 let updatů a rozšíření, jejichž velikost a propracovanost nás nejednou mile překvapila. Lidé z Hello Games navíc počítají s tím, že budou hru i nadále rozšiřovat a Switch nezůstane pozadu.

Přesto má ale zpráva z včerejšího večera malý háček. Dáváme stranou fakt, že vývojáři slíbili vydání na první polovinu letošního roku – odklad proti odhadu není tak markantní, a ani podle komentářů hráčů se nezdá, že by to byl nějaký velký problém. Poněkud zmatená je ale komunita z prohlášení, že No Man’s Sky odstartuje na Switchi jako singleplayerová záležitost, což by znamenalo nejen možnost s někým se v rozlehlém vesmíru potkat, ale hlavně využít naplno i některá z rozšíření, která cílila například na kooperaci. Protože ale nejsou zástupci Hello Games konkrétní, nelze nyní s určitostí říci, jestli slíbený vývoj hry i po jejím uvedení na Switchi zahrnuje eventuální multiplayerový patch, či nikoliv.

Zdroj: Hello Games

Na závěr se sluší ještě doplnit, že Hello Games oznámili také fyzickou verzi hry pro PlayStation 5, která dorazí spolu s verzí pro Switch. Půjde o edici s veškerými dosavadními updaty, což je příjemné, budete-li se chtít ihned po instalaci hry ponořit do všech vydaných přídavků. Tento krok zároveň chápeme jako přípravu na uvedení nedávno slíbeného updatu, který umožní hrát No Man’s Sky na PlayStation VR2, až bude headset pro virtuální realitu k dispozici.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru