Nintendo údajně přesouvá výrobu konzolí mimo Čínu

Nintendo údajně přesouvá výrobu konzolí mimo Čínu

Zpráva Wall Street Journal znovu mluví o dvou nových verzí Switche

20. 6. 2019

Už koncem března se na základě zprávy Wall Street Journal začalo živě diskutovat na téma nových revizí konzole Switch. Redaktoři renomovaného portálu už tehdy mluvili o vývoji minimálně dvou verzí – jedné vylepšené a druhé odlehčené – aby informace v těchto dnech opět potvrdili a přidali k nim další detaily, týkající se přesunu výroby mimo Čínu. Důvodem změny výrobce má být hrozící možnost uvalení 25procentního cla ze strany Spojených států na výrobky z Číny, což by mělo pochopitelně neblahý dopad nejen na cenu Switche, ale konzolí a drobné elektroniky obecně.

Přesun výroby se tak podle WSJ týká nejen produkce aktuálního Nintenda Switch, ale právě i oněch dvou revizí, jejichž uvedení bychom se údajně měli dočkat již brzy. Tentokrát však Wall Street Journal nenaznačuje žádný časový rámec a k předchozím informacím o tom, že by minimálně jedna revize Switche měla vyjít ještě v červnu, se už v aktuální zprávě nevrací. Ze strany Nintenda totiž nic nenasvědčuje, že by byl „nový“ Switch tak blízko, zvlášť když v posledních prohlášeních Nintendo uvedlo, že na E3 žádný hardware představovat nebude, což by v případě červnového uvedení nedávalo sebemenší smysl.

Rozhodně je ale důležité celou kauzu sledovat právě kvůli výše uvedeným tendencím Spojených států, uvalit na produkty z Číny tak vysoké clo. S blížícím se uvedením nových konzolí by totiž mohla povážlivě stoupnout cena, která by však nemusela vůbec reflektovat hodnotu samotného hardwaru. Není navíc pravděpodobné, že by jednotliví výrobci konzolí ochotně 25procentní clo platili ze svého, i s přihlédnutím k tomu, že konzole bývají zejména na začátku cyklu dotovány ze strany výrobce i bez podobné finanční zátěže.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru