Nintendo údajně letos vydá dvě nové verze Switche

Nintendo údajně letos vydá dvě nové verze Switche

Levnější má přijít o plnou podporu vibrací. Dražší nabídne vyšší výkon. Obě nás prý překvapí

25. 3. 2019

Máme tu další várku spekulací na konto nové verze Switche. A neměli bychom je zřejmě brát na lehkou váhu, protože s nimi přišel dobře informovaný list The Wall Street Journal, který už v minulosti v podobných případech několikrát “pálil ostrými”. Podle něj se ještě letos dočkáme hned dvou nových modelů, které by mohly dorazit na trh v létě. První verze má být zaměřená na hardcore hráče, a nabídne proto některá vylepšení a zřejmě i vyšší výkon, i když stále nebude soutěžit s těmi nejsilnějšími konkurenčními systémy. Informace pochází od vývojářů, kteří už údajně mají k dispozici prototyp zařízení, a také od dodavatelů hardwaru.

Druhý model má být naopak levnější a zaměřený na casual hráče. Nintendo jej údajně považuje za  nástupce 3DS, ačkoli se až dosud bránilo tomu označit Switch za pokračování této větve. Podle WSJ budou obě novinky pravděpodobně odhaleny v červnu na E3 a prodávat se začnou o pár měsíců později. Nintendo přirozeně odmítlo tyto informace jakkoli komentovat, což je pochopitelné vzhledem k tomu, že by to mohlo negativně ovlivnit prodeje současného modelu.

Nové modely Switche nevypadají stejně nebo podobně a neliší se od originálu jen nižším, či vyšším výkonem. Jejich design je prý odlišný a překvapí nás.

Byznys Nintenda se už točí především okolo Switche a cílem popsané strategie je udržet prodeje stále tak vysoko, jako je tomu nyní. V opačném případě analytici očekávají, že by se prodeje stávajícího modelu pozvolna začaly snižovat, což není nic neobvyklého vzhledem k tomu, že platforma je na trhu už dva roky. Navíc se očekává, že konkurence v podobě Sony i Microsoftu může ještě letos představit novou generaci vlastních konzolí.

Podle autora článku jeho zdroje tvrdí, že nové modely Switche nevypadají stejně nebo podobně a neliší se od originálu jen nižším, či vyšším výkonem. Jejich design je prý odlišný a překvapí nás. Cenu novinek zatím neznáme. Levnější verze ale bude údajně osekaná o nějaké funkce, aby si Nintendo mohlo dovolit snížit cenu. Podle dodavatelů se to má dotknout třeba vibrací v ovladačích, což by ale mohlo omezit i použitelnost některých her, jako je třeba 1-2-Switch.

Znamenalo by to snad, že skutečně levnější Switch bude čistý handheld bez možnosti připojit jej k televizi i odejmout Joy-Cony, jak se dříve spekulovalo? Podle zdroje WSJ prý Nintendo věří, že novinka se bez plné podpory vibrací obejde, protože ji mnoho nových her nebude využívat. No uvidíme. I když se to může zdát šílené, totéž se říkalo o možnosti, že by se levnější 3DS zbavilo stereoskopie. A ejhle, 2DS bylo na světě.

Nové Switche mají dostat rovněž nový displej. I o tom se už dříve spekulovalo – že by měl být kvalitnější i lehčí. O jeho výrobu se údajně postará společnost Sharp. Nintendo se kromě hardwarových novinek podle dodavatelů a vývojářů chystá rovněž oznámit řadu nových her podle známých značek. Ale s tím už tak nějak automaticky počítáme.

Všechny uvedené obrázky jsou pouze ilustrační. Jde o vizualizace a návrhy od fanoušků.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru