Nintendo se vyjádřilo k problémům N64 her na Switchi

Doug Bowser vnímá rozsáhlou kritiku hráčů. Žádné konkrétní kroky k nápravě ale neuvedl

Zdroj: Nintendo
15. 11. 2021

Od konce října si mohou majitelé Switche užít starší hry z éry Nintenda 64, potažmo konzole Mega Drive od Segy. Jsou dostupné v rámci tzv. Expansion Packu – přídavku k předplatnému Nintendo Switch Online, za který zájemci zaplatí 50 dolarů ročně. Už od oznámení ale čelila služba kritice, nejprve kvůli vysoké ceně za hrstku retro her, následně za jejich neuspokojivé technické zpracování, které navíc nepřináší nic navíc. Kritika se na hlavu Nintenda sypala ze všech stran, hráči sdíleli těžko uvěřitelné screenshoty z her, kterým povážlivým způsobem kolísala úroveň grafického zpracování a bez chyb nefungovaly ani slíbené funkce, především multiplayer. Ostatně, trailer představující NIntendo Switch Online + Expansion Pack je v historii japonské společnosti nejhůře hodnoceným videem, vezmeme-li coby metriku počet palců směřujících dolů. Na číslo 182 tisíc disliků proti pouhým 18 tisícům palců nahoru tak konečně Nintendo reaguje, ale nic konkrétního ohledně vylepšení služby a kvality her zatím nezaznělo.

Jde nám o kvalitu a skvělý obsah s vysokou hodnotou, říká Doug Bowser.

Stanovisko zveřejnil v rozhovoru pro magazín The Verge prezident Nintendo of America Doug Bowser. „Neustále hledáme způsoby, jak vylepšit naše online funkce a hry. Pokračujeme v přidávání hodnoty prostřednictvím dalších služeb,“ vyjmenoval Bowser. Pak potvrdil, že zpětnou vazbu od hráčů a fanoušků bere společnost Nintendo velmi vážně a nadále hledá způsoby, jak zvýšit celkovou kvalitu. „Jde nám o kvalitu a skvělý obsah s vysokou hodnotou,“ uzavřel odpověď na palčivé téma. Stranou však nemůže zůstat, že se bavíme o pouhých 9 hrách z Nintenda 64, ke kterým má ještě přibýt sedm (ale pravděpodobně ještě více) dalších, a 14 titulech z Mega Drivu. Za cenu 50 eur a zvlášť s přihlédnutím ke kvalitě portů, zatím nabídna neplní Bowserem vyslovené poslání a je otázkou, co s tím hodlá Nintendo dělat.

Hráči totiž dříve poukazovali například na to, že identické verze hry vypadají na mnohem starším Nintendu Wii U výrazně lépe nežli v portu na Switchi, což je také vzhledem ke stáří titulů značně zarážející. Velká vlna stížností směřovala také k nemožnosti nastavit si rozvržení tlačítek, opoždění zvuku, nevyřešené kompatibilitě s paměťovou kartou původního ovladače pro N64, lagu na ovládání a dalším podobným problémům. Bylo jich víc, než by hráči od prémiové služby očekávali a je otázkou, zda bude Nintendo zpětně činit některé zásahy, aby chyby odstranilo. Velmi podrobně o všech nedostatcích mluví ve svém videu youtuber Nerrel, který odhalil i spoustu dalších problémů s emulací starších her, jako je vynechání některých prvků, nefunkční průhlednost nebo postupy, které jsou vlastní spíše uživatelům externích emulátorů.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru