Nintendo představilo nový Switch s větším displejem

Nintendo představilo nový Switch s větším displejem

Má OLED obrazovku, širší stojánek, dok s LAN, lepší zvuk a úložiště o velikosti 64 GB

Zdroj: Nintendo

Nintendo si ale umí vybrat den pro své neočekávané a současně dlouho očekávané novinky. Japonský výrobce po dlouhých spekulacích právě představil nový Switch, takzvaný OLED model. Tedy žádný Switch Pro ani Super Switch. Prodávat se začne 8. října (tedy ve stejný den jako hra Metroid Dread) za 350 dolarů. Nejnovější člen rodiny Switchů má 7” OLED displej, lepší stojánek, dok s portem na LAN, interní úložiště o velikosti 64 GB (původní měl jen 32 GB) a disponuje vylepšeným audiem.

Nový sedmipalcový displej slibuje lepší barvy i kontrast, širší stojánek zase konečně slibuje větší stabilitu ve srovnání s původní chatrnou nožičkou u originálu. Jeho náklon lze navíc různě upravovat. Vestavěný port LAN na doku se zase hodí doma, pokud hledáte stabilnější připojení než přes Wi-Fi. Efekt lepších reproduktorů samozřejmě člověk ocení až na vlastní uši.

Stejně jako původní Switch i novinka nabízí handheld režim, tabletop režim a televizní režim. Joy-Cony lze samozřejmě odpojit. Ty jsou vyvedené v bílé barvě. Ale k dispozici bude i klasická kombinace modré a červené. Nintendo nezmiňuje žádný výkonností upgrade, o němž se dlouho spekulovalo. Také rozlišení obrazovky zůstává stejné – 720p v handheld režimu a 1080p v doku na televizi.

Nový model je o něco těžší než ten první. Původní Switch měl displej o úhlopříčce 6,2 palce. Jinak se zdá, že většina vlastností zůstala shodná. Výdrž baterií je opět 4,5 až 9 hodin v závislosti na softwaru. Původní Switch zůstane dál v prodeji.

Nahlásit chybu v článku

12

Napsat komentář

Další články
Nahoru