The Legend of Zelda (film), Nintendo oznámilo film The Legend of Zelda

Nintendo oznámilo film The Legend of Zelda

O hraný snímek se postará režisér Labyrintu. Podílí se na něm i společnost Sony

Zdroj: Nintendo
8. 11. 2023

Tak je to konečně tady. Po letech dohadů, odhadů, spekulací a samozřejmě také přání fanoušků došlo k oficiálnímu oznámení – Nintendo připravuje hraný film The Legend of Zelda. Společnost snímek oznámila prostřednictvím tiskové zprávy, jejíž součástí naštěstí jsou i nějaké ty podrobnosti. O možném vzniku se hojně mluvilo po letošním úspěchu animovaného Super Mario Bros. ve filmu a v červnu se objevily zvěsti, že se jedná o filmové Zeldě a že spěje k uzavření dohody.

„Vlastní produkcí vizuálního obsahu IP vytváří Nintendo nové příležitosti, aby lidé z celého světa měli přístup ke světu zábavy, který Nintendo vybudovalo, a to různými způsoby nad rámec svých konzolí,“ stojí v prohlášení. Film bude společně s Nintendem produkovat společnost Arad Productions a producent Avi Arad, který zároveň založil Marvel Studios, a tak stál i za celou řadou superhrdinských filmů včetně Spider-Manů, X-Menů, Venoma, Fantastické čtyřky, Iron Mana. Aradovi nicméně není cizí ani videoherní svět, jelikož produkoval film Uncharted a je podepsán i pod Borderlands, které dorazí do kin příští rok, ale i pod filmovým Metal Gear Solid. Za Nintendo film produkuje designér Šigeru Mijamoto, který už v dubnu naznačoval, že se chystá „něco dalšího“ a že je Nintendo jakýmsi talentovým agentem pro jejich hry a hrdiny.

Více než polovina filmu bude financována přímo společností Nintendo, ale velkou měrou se na něm bude podílet i společnost Sony Pictures Entertainment, která se poté rovněž postará o distribuci do kin. Na režisérskou stoličku pak usedne Wes Ball, jenž režíroval trilogii Labyrintu (Labyrint: Útěk, Labyrint: Zkoušky ohněm a Labyrint: Vražedná léčba) a příští rok rok nás čeká jeho další film Království Planeta opic. V tuto chvíli ovšem nevíme nic o dalších tvůrcích ani hereckém obsazení, na což může být vzhledem k začátku projektu zatím příliš brzy. Mijamoto později na oficiálním twitterovém účtu Nintenda uvedl, že se už nějaký čas film připravoval. „Dokončení bude trvat, ale doufám, že se na něj těšíte,“ napsal Mijamoto. Otázkou pak samozřejmě je, zda bude film adaptací některé z her, nebo zda nabídne zbrusu nový příběh.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru