Nintendo oficiálně představilo Switch Lite

Nintendo oficiálně představilo Switch Lite

Nová konzole s menším displejem a bez možnosti připojení k televizi vyjde 20. září

Po měsících plných náznaků a spekulací přichází Nintendo s oficiálním představením nové revize konzole Switch, kterou podle předchozích předpokladů skutečně pojmenovává Switch Lite. Už z názvu je tedy patrné, že změnou projde především velikost zařízení i množství nabízených funkcí – kde chybí hlavně možnost odejmout ovladače Joy-Con – což se ale na druhou stranu v pozitivním slova smyslu podepíše na snížené cenovce 199 dolarů, za které se začne Switch Lite 20. září prodávat.

Lite verze bude mít v porovnání se základní revizí menší displej – z původní velikost 6,2“ se smrskne na 5,5“ – zachováno však bude HD rozlišení 720p. Dále se konzole zbaví možnosti připojení k televizi prostřednictvím USB-C, resp. dokovací stanice s HDMI výstupem, takže bude určena především těm, kdo holdují hraní v terénu a tyto funkce jim chybět nebudou. Vnitřní kapacita konzole nicméně zůstane na původní hodnotě 32 GB s možností rozšíření pomocí MicroSD a zachován je i konektor na sluchátka.

Handheld Nintendo Switch Lite bude v prodeji ve třech základních barvách – žluté, šedé a tyrkysové. Je přitom vysoce pravděpodobné, že se v budoucnu dočkáme dalších variací. Už nyní je ohlášena speciální edice Zacian and Zamazenta, jejíž podobu inspirovalo chystané pokračování Pokémon Sword a Shield. Na konzoli bude logicky možné hrát hry fungující jen v takzvaném handheld módu. Switch Lite nepodporuje podle očekávání HD Rumble. Je však k němu možné připojit bezdrátové ovladače včetně Joy-Conů, které je však nutné nabíjet za pomoci dalšího zařízení, jakým je třeba Joy-Con Charging Grip. Tímto způsobem bude možné zahrát si i tituly, které nepodporují handheld režim.

Switch Lite se chlubí úspornějším procesorem, díky němuž se podle Nintenda výdrž baterie prodlouží o 20 až 30 procent. Handheldu nechybí klasický sluchátkový vstup, levnější verze ale přichází s tradičním křížovým ovladačem namísto jednotlivých tlačítek. I o tom se na základě dřívější úniků už spekulovalo. Podle magazínu CNET je povrch z matného plastu a díky tomu, že se zařízení zbavilo pohyblivých částí, působí prý bytelnějším dojmem. O vylepšené verzi klasického Switche nadále nemáme k dispozici žádné oficiální informace.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru