Nintendo mělo na Gamescomu Switch 2, tvrdí další zdroje

Nintendo mělo na Gamescomu Switch 2, tvrdí další zdroje

Informaci přináší britský Eurogamer. Vývojáři prý sledovali prezentaci Breath of the Wild

Zdroj: Nintendo
7. 9. 2023

Společnost Nintendo prezentovala na letošním Gamescomu nástupce Switche. Po spekulacích, které se tímto směrem ubíhaly už krátce po skončení veletrhu, přichází se shodnými zprávami britský Eurogamer. Magazín tvrdí, že podle jeho vlastních zdrojů proběhla za zavřenými dveřmi prezentace pro vybrané partnery z řad vývojářů a vydavatelů, kteří se mohli seznámit s chystným hardwarem a podívat se, o kolik výkonnější a schopnější nová konzole bude. Technologických dem mělo mít Nintendo hned několik, Eurogamer nicméně zmiňuje pouze vylepšenou verzi The Legend of Zelda: Breath of the Wild využívající lepší hardware nové konzole.

Ačkoliv si návštěvníci stánku Nintenda na kolínském veletrhu mohli zahrát jen Pikmin 4 a Super Mario Kart 8 Deluxe, pro novináře a vývojáře byl očividně přichystán i další obsah. Jednak to byla možnost vyzkoušet chystané Super Mario Bros. Wonder, což dokazují preview a dojmy vybraných magazínů. A jednak mělo jít právě o „tajnou“ prezentaci pro vývojáře, kteří mohli zřejmě poprvé blíže sledovat, co chystá japonský gigant na poli hardwaru. Eurogamer novou konzoli nazývá Switch 2, což je pochopitelně jen obecný, nikoliv konkrétní a oficiální název, je si však zprávou o schůzce Nintenda s partnery velmi jistý. „Partnerům byla ukázána technologická dema, aby viděli, jak celý systém funguje,“ píše šéfredaktor magazínu Tom Phillips.

K Breath of the Wild dodává, že demo mělo být speciálně navrženo tak, aby naplno využilo nové hardwarové možnosti, nemělo by to být však automaticky vnímáno tak, že Nintendo užuž připravuje opětovné vydání next-gen verze. Na druhou stranu, vyloučeno to rozhodně není, vše je ale momentálně zatím jen otázkou času a hlavně spekulací, které se na konto nové konzole od Nintenda objevují už několik let. Nová konzole je očekávána v příštím roce, kdy aktuální Switch oslaví sedm let od svého uvedení. Mluví se rovněž o tom, že by měla být konzole již brzy představena, nepočítáme ale s tím, že by se tak mělo stát ještě letos. Naopak, Nintendo se bude s největší pravděpodobností snažit až do poslední chvíle prodávat Switch a bude následně velmi zajímavé sledovat, jak si společnost poradí se zpětnou kompatibilitou a přesunem desítek milionů hráčů na Switchi směrem k novému systému.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru