Nintendo a Niantic dělají AR hru podle Pikmina

Autoři hitu Pokémon Go ještě letos vydají první ze série titulů s postavami od Nintenda

Zdroj: Nintendo/Niantic
23. 3. 2021
Název: Pikmin Bloom Vývojář: , Vydavatel: Platformy: ,

Společnosti Nintendo a Niantic (Pokémon Go, Harry Potter: Wizards Unite) oficiálně oznámily, že už dříve uzavřely partnerství, které má přinést novou mobilní hru ze série Pikmin. Specialisté na hry s rozšířenou realitou se nás pokusí opět přimět k tomu, abychom vyrazili do ulic. Až to tedy bude možné.

Nová aplikace by měla vyjít ještě letos po celém světě a Niantic bude figurovat i v roli vydavatele. Titul vytváří nový tým Niantic Tokyo Studio založený v roce 2018 a půjde o jeho debut. Šéf Nianticu John Hanke prohlásil, že bylo přirozené spojit se právě s Nintendem. Chtějí společně utvářet budoucnost rozšířené reality a oživit milované postavy Nintenda pro hráče mobilních her po celém světě.

Vzhledem k tomu, že je třeba při hraní chodit, chce Mijamoto nabídnout lidem nové zážitky, které se liší od normálního hraní.

Slavný herní designér Šigeru Mijamoto zase oceňuje umění Nianticu. Jejich technologie podle něj umožňuje zažít, jaké by to bylo, kdyby postavy ze hry Pikmin skutečně tajně žili ve světě okolo nás. Vzhledem k tomu, že je třeba při hraní chodit, chce Mijamoto nabídnout lidem nové zážitky, které se liší od normálního hraní.

Nejde o žádnou nenadálou kooperaci. Niantic a Nintendo na projektu v tichosti spolupracují už několik let, jak vyšlo najevo. Pikmin AR se bude prý velmi lišit od Pokémon Go, nemá jít o další variaci na stejné téma. Půjde o první ze série her, které budou využívat AR a postavy od Nintenda.

Pikmin letos oslaví 20. narozeniny

Trochu matoucí je, že Nintendo v uplynulých měsících a letech hned několikrát tvrdilo trochu něco jiného, pokud jde o mobilní hry. Nejprve se jim úzkostlivě vyhýbalo, pak v nich spatřovalo velký potenciál, následně z tohoto segmentu zase couvalo, aby nyní oznámilo tuto poměrně ambiciózní novinku. Dříve se přitom spekulovalo, že firma byla zklamaná z výsledků svých prvních mobilních titulů a měla obavy, aby to nepoškodilo její značky.

Pikmin letos oslaví 20. narozeniny. První díl vyšel v říjnu 2001 na GameCube. Série se později dostala také na Wii, Wii U, 3DS a naposledy na Switch. To byla loni deluxe verze titulu Pikmin 3, který ale původně debutoval už v roce 2013 na Wii U. Mijamoto potvrdil, že Pikmin 4 je ve vývoji už v roce 2015 a tehdy tvrdil, že je blízko dokončení. Ale regulérního pokračování jsme se dosud nedočkali. Místo toho v roce 2017 vyšla hra Hey! Pikmin pro 3DS.

Do nové AR hry je možné se už v tuto chvíli zkusit předregistrovat a zajistit si rovněž pravidelný přísun novinek.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru