Nightingale od bývalého manažera BioWare je odloženo

Posun se týká early accessu, kam má hra zamířit. Důvodem je přechod na Unreal Engine 5

Zdroj: Inflexion Games
12. 8. 2022
Název hry: Nightingale Vývojář: Platformy: Žánr:

Během loňského ročníku The Game Awards odhalil bývalý generální manažer BioWare Aaron Flynn svou novou hru Nightingale, která vzniká ve studiu Inflexion Games. Fantasy survival, zasazený do viktoriánského prostředí, vypadal z prvních videí opravdu k světu a zamlouval se nám i systém karet, které zpřístupňují další dimenze. Vývojáři už nicméně dopředu mluvili o tom, že si hra nejprve projde předběžným přístupem, a teprve v něm se zformuje do finální podoby. Pokud jste se těšili, nemáme pro vás příliš dobrou zprávu, hře jako takové by ale mohla pomoci. Řeč je pochopitelně o odkladu zmíněného early accessu, který vývojáři oznámili na sociálních sítích. Vzkaz je vcelku jasný a mluví se v něm o snaze učinit hru ještě lepší přechodem na Unreal Engine 5, což si ale obratem vyžádá spoustu času navíc.

„Učinili jsme nesnadné rozhodnutí odložit předběžný přístup Nightingale na první polovinu roku 2023,“ napsali vývojáři z Inflexion Games. Vysvětlují, že se rozhodli na základě dvou věcí – první z nich je upgrade na Unreal Engine 5, což chtějí učinit co nejrychleji, dokud ještě hra není v pokročilé fázi své rozpracovanosti. Druhým důvodem je nutnost vytvořit si víc času na splnění všech závazků a slibů, které autoři hry dali hráčům, takže čas navíc umožní vytvořit klíčová vylepšení, nafouknout obsah a celou hratelnost pořádně odladit. „V nadcházejících týdnech uvidíte víc ze hry i jejího vývoje. Do té doby vám chceme poděkovat za setrvalou podporu a zápal pro to, co děláme. Může ještě nějakou chvíli trvat, než se záhadné portály Fae otevřou, ale jsme moc rádi, že jdete po této cestě s námi,“ dodávají pak zástupci Inflexion Games a nechávají fanouškům prostor k diskuzi.

I s přihlédnutím k tomu, že Nightingale není ve vší pokoře tím nejočekávanějším titulem roku, hráčům odklad příliš nevadí. Naopak se objevují povzbudivé zprávy, aby podobný přístup zaujalo více studií a přejí vývojářům tolik času, kolik potřebují. O hře samotné jsme se ale stále nic dalšího nad rámec prvních ukázek nedozvěděli a je poměrně složité vyčíst, jak velké ambice Aaryn Flynn a jeho kolegové mají. Jak už bylo uvedeno výše, ve hře se přesuneme do fantasy prostředí mnoha světů či dimenzí, v nichž se budeme snažit přežít. Z hráčů se musí stát zkušení průzkumníci těchto světů, aby dokázali pospojovat všechny rozbité portály a našli cestu do města Nightingale, poslední bašty lidstva. Žánrové zasazení automaticky slibuje nutnost vytvářet předměty, lovit zvěř, obstarávat si zásoby a společně s tím také budovat vlastní sídla a nejrůznější budovy za pomoci pokročilých nástrojů a mnoha předpřipravených dlaždic a objektů. Hru navíc budete moci hrát v kooperaci, pokud se tak rozhodnete a bojovat proti zástupům počítačem řízených nepřátel společně. Hra momentálně míří pouze na PC – Steam i Epic Games Store – a jak bylo uvedeno výše, čeká jí nejprve fáze předběžného přístupu. Tam by měla strávit přibližně rok, ale vývojáři si logicky osobují právo dobu protáhnout podle vývoje.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru