NHL 20, EA Sports, Hrajeme živě: NHL 20

NHL 21 po vyjasnění opravdu nevyjde na PC

Obchodní řetězec GameStop udělal chybu. Čekání se tak prodlužuje na dlouhých 13 let

Zdroj: NHL 20, EA Sports
17. 8. 2020
Název: NHL 21 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 16. 10. 2020

O letošním ročníku série NHL jsme vás informovali v polovině července, když vývojáři z EA Sports vysvětlovali, kdy se hry dočkáme a jak se to bude mít s verzemi pro nové konzole. Datum připadá na 16. října a žádných speciálních next-gen prvků se na PS5 a Xboxu Series X v letošním roce nedočkáme. A nedorazí ani vytoužená PC verze, na kterou čekáme od roku 2008, i když se mohlo včera v podvečer zdát, že tomu nečekaně bude jinak. Obchodní řetězec GameStop totiž nabízel k předobjednávce NHL 21 pro PC za 80 dolarů, záhy se ale vysvětlilo, že šlo o chybu.

Se screenshotem ze zmiňovaného obchodu přišel youtuber Nasher, který se na svém půlmilionovém kanále zabývá zejména hokejem a sérií NHL. Už v původním příspěvku ale naznačil, že se mu informace příliš nezdá, protože ve výběru dostupných platforem chyběl PlayStation 4, kde má být hra prokazatelně uvedena. Jeho fanouškům to ale stačilo k rozjímání nad tím, kterak si kvůli PC verzi NHL 21 koupí nový počítač a vzpomínali, jak se hrálo NHL 98 na myši. Někteří ale vyjadřovali značné pochyby, které následně potvrdil komunitní manažer NHL Clappy. Jasně uvedl, že hra na PC skutečně nevychází a vzal fanouškům veškeré naděje, které živí od ryze konzolového NHL 10.

Míra zklamání pak pochopitelně vedla k otázkám, kdy se konečně dozvíme něco konkrétního o NHL 21, na což Clappy ani nikdo další z EA neodpověděl. Stále tak platí původní informace z července, že bychom se odhalení měli dočkat koncem srpna, pravděpodobně v souvislosti s Opening Night Live moderátora Geoffa Keighleyho. Akce by měla ve smyslu informací o novém díle nahradit odložený galavečer NHL Awards, kde se o videohře tradičně mluví, vyloučeno však není ani představení hry přímo v režii EA prostřednictvím komentovaných videí či streamů.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru