NHL 20, EA Sports, NHL 20 přinese historické týmy i legendární hráče

NHL 20 přinese historické týmy i legendární hráče

Quebec Nordiques, Minnesota North Stars a velrybáři z Hartfordu jsou po letech zpátky

3. 9. 2019
Název: NHL 20 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 13. 9. 2019

Jednou z novinek letošního NHL 20 budou takzvané “Alumni Teams”. Díky nim si budeme moci zahrát za formace legendárních hráčů a dokonce i za kluby, které dnes už neexistují, případně na sebe v rámci nejslavnější hokejové ligy vzaly jinou identitu. Celkem bude ve hře 33 takových absolventských týmů.

Objeví se mezi nimi klub Hartford Whalers, který zanikl v roce 1997 poté, co se přestěhoval do Raleigh v Severní Karolíně, kde vznikl nový klub Carolina Hurricanes. Dalším dnes už neexistujícím týmem je Minnesota North Stars, který se v roce 1993 přestěhoval do Dallasu a dodnes funguje pod názvem Stars. A konečně do třetice to jsou Quebec Nordiques, kteří se v polovině devadesátých let stěhovali do Denveru v Coloradu a dnes hrají pod názvem Colorado Avalanche.

Zbytek lineupu pak tvoří celky, které hrají NHL dodnes, ale v jejich řadách najdeme některé z nejlepších a nejslavnějších hráčů jejich historie. Některé z nich už vývojáři odhalili, na další si ještě musíme počkat. Za Quebec Nordiques ale kupříkladu nastoupí slavný slovenský hokejista Peter Šťastný a za Chicaga Blackhawks pro změnu kanadský hokejista slovenského původu Stan Mikita. Bude velmi zajímavé sledovat, jak bude vypadat složení dalších týmů a případně jakých dalších českých a slovenských zástupců se dočkáme.

Za tyto kluby bude možné hrát v módech Play Now a Franchise. Díky možnosti kluby i hokejisty editovat někteří hráči podle ohlasů na internetu věří, že by se mohlo jednat o jednu z nejzajímavějších novinek posledních let. Uvidíme, jak se nápad osvědčí v praxi, ale možnost zahrát si za dnes už neexistující tým zní velmi lákavě.

Dosud bylo možné obléknout do historických dresů maximálně hráče nástupnického klubu. Úsměvné rovněž je, že za tyto historické celky jsme si už v NHL zahráli, ale bylo to na samém počátku herní série v první polovině devadesátých let.

NHL 20 vychází na PlayStationu 4 a Xboxu One už 13. září. Hru stále pohání engine Ignite a EA Sports, respektive studio EA Vancouver se nadále vyhýbá PC verzi. Aktuální ročník kromě jiného přinese změnu na postu komentátorů, o které jsme vás informovali už dříve.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru