Mortal Kombat, Midway, Nezávislý tým chce peticí získat souhlas k remaku Mortal Kombatu

Tým chce peticí získat souhlas k remaku Mortal Kombatu

Podívejte se na první screenshoty z aktuální verze, kterou pohání Unreal Engine 5

Zdroj: Eyeballistic Game Studio
1. 12. 2021
Název: Mortal Kombat Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , , , , Žánr: Datum vydání: 8. 9. 1992
Mortal Kombat

Tým Eyeballistic Game Studio chce vytvořit remake bojovky Mortal Kombat Trilogy s využitím Unreal Enginu 5. A o podporu jeho autoři žádají hráče prostřednictvím petice. Na příští rok připadá 30. výročí této legendární série a tohle je způsob, jak by vývojáři jubileum rádi připomněli a oslavili. Autoři by chtěli znovu uvést trilogii na PC a současné konzole a tvrdí o sobě, že jsou zapálenými fanoušky, kteří s projektem oslovili přímo otce značky Eda Boona už v roce 2016. Ačkoli je Boon podpořil, společnost Warner Bros., která vlastní práva, nápad nepřesvědčil. Vydavatel se obával, že by hra neprodala víc než 100 tisíc kopií po celém světě a projekt by se nemusel vyplatit s ohledem na další marketingové náklady.

Plánují prý znovu vytvořit každičký detail každé arény i postavy ve 3D. Nechyběly by samozřejmě ani všechny speciální útoky a dorážečky, které jsou poznávacím znamením série.

Jenže Eyeballistic se nechtějí jen tak vzdát a zkouší to znovu a tentokrát přes hráče. Říkají, že ze skupiny talentovaných fanatiků se změnili na skutečný vývojářský tým a mají ze sebou několik her pro různé platformy. Vylepšili také vlastní technologii, která kromě jiného zaručuje údajně neuvěřitelně hladkou on-line hru na velké vzdálenosti. Používají k tomu infrastrukturu Epic Online Services, stejně jako Fortnite, takže by hra byla skvěle připravená na cross-platform multiplayer.

Autoři jsou si podle svých slov jistí, že by dokázali vytvořit hru, kterou by komunita uvítala a našla by místo i na turnajové scéně. Plánují prý znovu vytvořit každičký detail každé arény i postavy ve 3D. Nechyběly by samozřejmě ani všechny speciální útoky a dorážečky, které jsou poznávacím znamením série. Tým láká na rozlišení 4K a 60 snímků za sekundu. Chtějí také předělat veškerou hudbu a vylepšit celkový zvuk s využitím skutečných nástrojů.

Vývojáři nechtějí v této fázi peníze, ale vaši hlasitou podporu. Studio by rádo získalo 100 tisíc podpisů pod petici, s nimiž by mohli jít za WB Games a plánem na další crowdfunding.

Cílovými platformami mají být vedle PC také konzole PS5, Xbox Series a Switch. Vývojáři odhadují, že by hra mohla stát asi 40 dolarů a obsahovala by vše, co původní Mortal Kombat Trilogy z roku 1996. Navíc by přibyl on-line matchmaking nebo světové žebříčky. A tady je podle týmu řada na hráčích, aby jim pomohli. Nechtějí totiž v této fázi peníze, ale vaši hlasitou podporu. Studio by rádo získalo 100 tisíc podpisů pod petici, s nimiž by mohli jít za WB Games a plánem na další crowdfunding. Věří, že by se tím dokázalo, že by o titul byl obrovský zájem. V době vydání tohoto článku mají přes čtyři tisíce signatářů.

Na svém oficiálním webu doplňují, že původně jejich fan projekt MKHD vydavatele zaujal a dostali souhlas na něm pracovat. Pak ale náhle změnil názor s tím, že by remake mohl poškodit prodeje Mortal Kombatu 11 z roku 2019. Magazín DSOGaming, který už v roce 2018 přinesl nějaké screenshoty a detaily o předchozí vylepšené verzi, teď jako první ukázal screenshoty z aktuálního remaku. Nová verze je… Prostě nová. Výsledek se nemusí líbit všem, ale tak už to u podobných faceliftů bývá. Můžete si také stáhnout starší prototyp, který ještě využívá engine Unity, a tedy nereprezentuje aktuální podobu a finální kvalitu.

# bojovka # mortal kombat

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru