Cyberpunk 2077, CD Projekt, Next-gen verze Cyberpunku míří na konec roku, ale nemusí to stihnout

Next-gen Cyberpunk cílí na konec roku, ale nemusí stíhat

Studio CD Projekt RED nemůže do konce letoška garantovat ani vylepšeného Zaklínače

Zdroj: Kazuhisa Uragami
2. 9. 2021
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 10. 12. 2020 Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Společnost CD Projekt RED se v rámci posledních finančních výsledků dotkla kromě jiného i tématu next-gen verzí svých her Cyberpunk 2077 a Zaklínač 3. Z povídání vyplynulo, že ani v jednom případě nemůže tým garantovat, že zmíněné tituly vyjdou na nové platformy ještě letos, jak firma plánovala. CD Projekt stále na závěr roku cílí, ale jeho senior viceprezident Michał Nowakowski prohlásil, že se už v tomto smyslu poučili ve zjevném odkazu na dřívější nesplněné termíny a sliby.

Skoro čtvrtina vývojářů se věnuje prvnímu rozšíření, což je asi 160 lidí, a dalších skoro 70 dělá na neoznámených hrách.

S jistotou vydání nechce studio slíbit i s ohledem na to, že původní verze Cyberpunku se stále vyvíjejí a opravují. U Zaklínače 3 je samozřejmě situace trochu jiná, protože hra je mnohem staršího data a na next-gen portu pracuje studio Saber Interactive, které už se předtím postaralo o verzi pro Switch. Platí pro ni ale totéž. Je nicméně povzbudivé vědět, že se alespoň zatím na plánech nic nezměnilo. Víc jsme se také ale o next-gen updatech nedozvěděli.

Řeč se ale stočila rovněž k vývoji Cyberpunku 2077. Zatímco víc než třetina studia v tuto chvíli pracuje na nové generaci a podpoře původní hry, zbytek lidí se věnuje první velké expanzi, Gwentu a dalším neoznámeným projektům. Ještě přesněji skoro čtvrtina vývojářů se věnuje prvnímu rozšíření, což je asi 160 lidí, a dalších skoro 70 dělá na neoznámených hrách.

CD Projekt pořád věří potenciálu značky

Šéf studia Adam Kiciński prohlásil, že nadále věří v dlouhodobý potenciál značky Cyberpunk. I když se rozšiřující obsah kvůli problematickému vydání zpozdil, tým v minulosti opakovaně zmiňoval, že si přeje, aby se Cyberpunk prodával výborně celé roky podobně jako předtím Zaklínač. Cyberpunk se má neustále zlepšovat, ale samozřejmě nezůstane jen u něj, ujistilo vedení.

O první expanzi ale nechtěl tým nic prozradit. Podle Nowakowského je příliš brzy na to mluvit o datu vydání nebo ceně DLC. Není žádným tajemstvím, že post launch obsah pro nejnovější hru od CD Projektu nabral velké zpoždění poté, co se namísto jeho přípravě musela drtivá většina týmu v měsících po vydání hry věnovat jejím opravám. Více podrobností o budoucím obsahu i updatech najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru