Next-gen updaty pro Ratcheta, Wreckfest a Tennis World Tour 2

Next-gen updaty pro Ratcheta, Wreckfest a TWT 2

Vývojáři trojice her lákají na vylepšení pro starší tituly na konzolích nové generace

Zdroj: koláž/Vortex
30. 3. 2021

Starší hry pro konzole předchozí generace se vylepšují jako na běžícím pásu. A nezaleží na tom, zda vyšly krátce před uvedením next-gen systémů, anebo mnohem dřív. V posledních dnech se nám sešlo hned několik takových případů, a tak si je zrekapitulujeme v rámci jednoho uceleného textu.

Ratchet & Clank

Asi největší pozornost v posledních hodinách poutá hra Ratchet & Clank pro PS4 z roku 2016. I když se nedočká plnohodnotného next-gen upgradu, její vývojáři ze studia Insomniac Games oznámili, že v dubnu vydají update, díky němuž bude povedený titul fungovat na PS5 v 60 snímcích za sekundu. Dosud hra běžela ve 30 fps. Na PS4 se tenhle upgrade samozřejmě neprojeví. Na specifické funkce ovladače DualSense si ale musíme podle autorů počkat až na pokračování s podtitulem Rift Apart. Hra je až do konce března zdarma v rámci iniciativy Play at Home.

Wreckfest

Další hra, která stojí za zmínku v této souvislosti, je Wreckfest. Demoliční závody od studia Bugbear Entertainment dorazí 1. června na PS5. Nabídnou dynamické znečištění aut, lepší textury i efekty. Vylepšené budou stíny, částicové efekty nebo nasvícení a vegetace bude hustější. Hra poběží v rozlišení 4K a 60 snímcích za sekundu a multiplayer bude podporovat až 24 hráčů. Hráči se mohou těšit i na rychlejší nahrávání díky SSD a haptiku u ovladače DualSense. Právě loading byl Achillovou patou původní hry na PS4. PS5 verze bude stát 40 eur a upgrade pro majitele PS4 verze nebude zdarma. Zájemci za něj zaplatí 10 eur. Po next-gen verzi pro Xbox Series byste se zatím ptali marně. Důvodem je nejspíš skutečnost, že se Wreckfest už na Xboxu dočkal bezplatného (!) upgradu pro Series X s podporou 4K a 60 fps, i když nejde podle autorů o plnohodnotný next-gen update. Ten přijde na řadu později a bude rovněž placený.

Tennis World Tour 2

Poslední hra v tomto výčtu je Tennis World Tour 2 pro PlayStation 5 a Xbox Series. Vůbec první tenis na konzolích nové generace od Big Ant Studios slibuje mnohá vylepšení a už vyšel. Majitelé původní hry v edici Ace a držitelé Annual Passu mají nárok na upgrade zdarma. Takzvaná kompletní edice nabízí rychlejší loadingy, ray tracing, vylepšené částicové efekty, rozlišení 4K i 60 fps. K dispozici je nově údajně rekordních 48 hráčů. Ti se nyní navíc mohou pochlubit unikátním charakteristickým pohybem, jedinečným stylem a svými typickými gesty. V této edici najdete šest nových hráčů, kterými jsou Andy Murray, Maria Šarapovová, Donna Vekićová, Marin Čilić, Justine Heninová a Diego Schwartzman. Do kariéry přibyly také nové turnaje. Zahrajete si ATP Cup a na nových dvorcích v Londýně a v Melbourne. Samozřejmostí jsou nové doplňky a oblečení.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru