Netflix zrušil druhou řadu seriálu Resident Evil: Lék

Nedařilo se mu v recenzích ani u diváků. Rychle také vypadl z žebříčku sledovanosti

Zdroj: Netflix
27. 8. 2022
Název hry: Resident Evil: Lék (hraný seriál) Datum vydání: 14. 7. 2022

V polovině července měl premiéru hraný seriál ze světa hororové herní série Resident Evil. Lék, jak zněl český podtitul příběhu o rodině Weskerových, měl vyprávět příběh nejen o Albertovi – kterého hráči velmi dobře znají – ale především o jeho dcerách Jade a Billie. Výsledkem však byla podivně rozpolcená, pomalá a až příliš vyumělkovaná záležitost, která fanoušky ani kritiky příliš neoslovila. My jsme udělili seriálu podprůměrné hodnocení 3, uznávaný portál Rotten Tomatoes pak mluví o průměrném skóre 55 % z recenzí a pouhých 27 % z hodnocení diváků. Tohle všechno pak vedlo k rozhodnutí Netflixu, ukončit natáčení seriálu a druhou řadu už předplatitelům nepřinést.

O zrušení seriálu Resident Evil: Lék informuje exkluzivně magazín Deadline. Poukazuje na to, že zpráva přichází necelé dva měsíce od premiéry a přidává kromě hodnocení i další důvody zrušení. „Drama nemělo v Top 10 Netflixu nijak zvlášť silný výsledek a náklady vs. sledovanost jsou pro provozovatele streamovací služby hlavním kritériem [při rozhodování o budoucnosti seriálů],“ uvádí Deadline. Seriál debutoval na 2. místě se 72,7 miliony zhlédnutých hodin, dorazil však společně se čtvrtou řadu Stranger Things a tomuto počinu nemohl Resident Evil konkurovat. Co však bylo rozhodující, Lék nedosáhl takového nárůstu sledovanosti, jaký je obvyklý pro úspěšné seriály, když zaznamenal 73,3 milionů odstreamovaných hodin, což mu vyneslo pouze třetí místo. Následně sledovanost prudce klesla a po pouhých třech týdnech už Resident Evil: Lék z žebříčku deseti nejsledovanějších seriálů Netflixu vypadl úplně.

Pro videoherní adaptace je to na poli seriálů jedna z nečekaných proher, vzhledem k úspěchům počinů jako Zaklínač, Arcane nebo Castlevania. Na druhou stranu, Resident Evil: Lék byl ještě před svým uvedením ostře kritizován za přílišný odklon od kánonu i zpracování předlohy ve smyslu hereckého obsazení, což se však ve výsledku projevilo jako jeden z menších problémů. Hlavním nedostatkem byla značná neuvěřitelnost scénáře i hereckých výkonů, kterou v ne zrovna pozitivním smyslu podtrhnulo rozdělení na dvě časové linky, které se nevhodným způsobem křížily. Hádáme nicméně, že zrovna tohle dílo zřejmě hráčům opravdu chybět nebude.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru