Resident Evil: Lék (hraný seriál), Netflix chystá seriálovou adaptaci hororu Resident Evil

Netflix chystá seriálovou adaptaci hororu Resident Evil

Po filmu chce kultovní hra dobýt i televizi. Na cestě je také filmový reboot

Zdroj: Capcom
25. 1. 2019
Název: Resident Evil: Lék (hraný seriál) Datum vydání: 14. 7. 2022

Už nějakou dobu se mluví o tom, že filmová série Resident Evil se dočká restartu, který by měl hororovou ságu na stříbrném plátně víc přiblížit videohernímu originálu. Jak se však zdá, možná ještě dřív vystřídá režiséra Paula W. S. Andersona a herečku Millu Jovovich nový seriál od Netflixu. S touto exkluzivní informací přispěchal jako první magazín Deadline, který se ji dozvěděl z důvěryhodného zdroje.

Má jít o další původní projekt Netflixu, za nímž stojí německá produkční společnost Constantin Film, která získala filmová práva už v roce 1997. Tým, který by novou adaptaci zastřešil, se však stále hledá. Seriál by měl údajně rozšířit svět Resident Evilu a prohloubit už existující mytologii. Zachová si přitom původní premisu, z níž vycházela rovněž filmová série, ale podala ji dost po svém.

Filmová série Resident Evil odstartovala v roce 2002 a čítá šest hraných filmů.

Dozvědět bychom se měli více o pozadí korporace Umbrella i světě, který proměnila zhoubná epidemie. Projekt je teprve na samém začátku, ale už nyní slibuje zahrnout všechny důvěrně známé rekvizity ságy i populární easter eggy.

Filmová série Resident Evil odstartovala v roce 2002 a čítá šest hraných filmů. Jejich hlavní hrdinkou je původní postava Alice (Milla Jovovich), po jejímž boku se však postupně objeví celá plejáda protagonistů z her. Jedná se o nejvýdělečnější filmovou sérii postavenou na herní značce. Utržila 1,2 miliardy dolarů.

Kromě hraných filmů existuje ještě animovaná série, která se víc drží předlohy a soustředí se také na původní hrdiny.

Posledním dílem v této řadě byl Resident Evil: Poslední kapitola z roku 2016. Kromě hraných filmů existuje ještě animovaná série, která se víc drží předlohy a soustředí se také na původní hrdiny. Tvoří ji snímky Resident Evil: Degeneration (Rozklad), Damnation (Zatracení) a Vendetta (Vendeta) z roku 2017. O novém filmovém rebootu se pak mluví od května 2017. Podle posledních zpráv z prosince má scénář napsat a režie se ujmout Johannes Roberts.

Deadline má dlouhou historii úspěšných odhalení podobného druhu, ale mějte pro jistotu nadále na paměti, že informace o seriálu zatím nikdo oficiálně nepotvrdil. Netflix si jinak s herními značkami poměrně dobře rozumí. Skvělý ohlas zaznamenala jeho animovaná série Castlevania, stejný tým připravuje další animovaný seriál podle Devil May Cry a na cestě je pochopitelně rovněž hraná seriálová adaptace Zaklínače, což ovšem není původní herní značka, hra ji jen na Západě značně zpopularizovala. A pro mladší diváky má ještě Netflix seriál Skylanders Academy.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru