Nepodporované hry z PS4 bude možné upravit pro PS5

Nepodporované hry z PS4 bude možné upravit pro PS5

Seznam nekompatibilních titulů se může zkrátit. Jeden z autorů už se snaží svou hru opravit

Zdroj: Sony
11. 10. 2020

Včera jsme se na Vortexu věnovali tématu zpětné kompatibility a informovali vás o hrách pro PS4, které nebudou fungovat na PS5. Při té příležitosti jsme vznesli “návrh”, že seznam podporovaných her by se mohl v budoucnu ještě rozrůst díky dalším updatům. Myslí si to zřejmě studio Mad Triangles, jehož hra DWVR patří momentálně mezi těch 10, které na konzoli PlayStation 5 nefungují.

Podrobnosti jsme se zatím nedozvěděli, hra se prostě z nějakého důvodu na PS5 nespustí. Zajímavé je to ale podle autora i proto, že využívá všeobecně rozšířený Unreal Engine.

S tím se však autoři akce pro PlayStation VR z roku 2017 nechtějí smířit. Jeden z nich napsal v diskuzi na Redditu, že už pracuje na patchi, který by měl problém vyřešit. S trochou štěstí by mohl dorazit na trh ještě před vydáním PS5. A hráči tento přístup podle dosavadních ohlasů jednoznačně oceňují s tím, že by hra rovnou mohla využít i takzvaný boost mód, zužitkovat vyšší výkon a nabídnout další vylepšení.

Diskutující také zajímalo, proč titul nefunguje a co je třeba udělat pro jeho “opravu”. Podrobnosti jsme se zatím nedozvěděli, hra se prostě z nějakého důvodu na PS5 nespustí. Zajímavé je to ale podle autora i proto, že využívá všeobecně rozšířený Unreal Engine stejně jako řada dalších, které podobný problém nemají. Pokud se dílo povede, možná prý dojde i na poptávaná vylepšení.

Komunita si přitom stále láme hlavu otázkou, zda je seznam nekompatibilních her definitivní a zda se nemůže ještě případně o nějaký “zapomenutý” titul rozrůst. Sony nás samozřejmě varovala, že u některých titulů se mohou dodatečně projevit určité problémy a máme se před nákupem DLC vždy ujistit, že hra funguje korektně. V tomto ohledu budeme určitě moudřejší, až začnou svou knihovnu hromadně testovat samotní hráči. Jestliže by se ale nakonec povedlo zajistit stoprocentní kompatibilitu PS4 na PS5, byl by to husarský kousek vzhledem k tomu, jak dlouho okolo fungování starších her na nové konzoli Sony mlžila.

I když někteří naši čtenáři třeba na sociálních sítích glosovali seznam nepodporovaných her s tím, že “takových není žádná škoda”, opak je pravdou. Každý titul si zaslouží zachránit pro další generaci a prodloužit životnost. DWVR sice existuje i ve verzi pro PC, ale to není důvod nad PlayStation verzí zlomit hůl. Nejde přitom o jedinou VR hru mezi 10 nekompatibilními tituly. Tou další je sci-fi Robinson: The Journey od Cryteku, které, co si tak vzpomínám, mělo už při svém uvedení na PS VR nějaké technické mouchy. Třeba se je ale povedlo autorům vyřešit.

Více podrobností o zpětné kompatibilitě, vylepšeních v rámci boost módu i přenosu dat z PS4 na PS5 najdete v našem včerejším článku.

Jaké PS4 hry si na PS5 nezahrajete

DWVR
Afro Samurai 2 Revenge of Kuma Volume One
TT Isle of Man - Ride on the Edge 2
Just Deal With It!
Shadow Complex Remastered
Robinson: The Journey
We Sing
Hitman Go: Definitive Edition
Shadwen
Joe's Diner

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru