Assassin’s Creed Valhalla, Ubisoft, Nemůžete upgradovat hry od Ubisoftu na PS5? Zkuste tohle

Nemůžete upgradovat hry Ubisoftu na PS5? Zkuste tohle

Assassin's Creed Valhalla a Watch Dogs: Legion části hráčů nechce dát next-gen zdarma

Zdroj: Ubisoft
24. 11. 2020
Název: Assassin’s Creed Valhalla Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 11. 2020

Hráči už se několik dní potýkají s nepříjemnou chybu, o které jsme vás informovali už včera v novinkovém souhrnu. Některým majitelům her Assassin’s Creed Valhalla a Watch Dogs: Legion od Ubisoftu se nedaří PS4 verze upgradovat na next-gen edici pro PlayStation 5. Obě přitom mají nabízet bezplatnou PS5 verzi pro majitele starší verze. Pokud s tímto krokem máte problém, buďte si jistí, že nejste sami. A hráči už zkoušejí různé triky, jak chybu napravit.

Cesta vede „přes“ Turecko

Pokud vám PlayStation Store namísto bezplatného upgradu nabízí jen novou hru za plnou cenu, případně s nějakou aktuální slevou, zkuste následující postup. Možnost upgradu by se vám měla ukázat v takzvaném game hubu. Nechejte zobrazit produktovou stránku a zde proklikejte podrobnosti, podobně jako když se některým hráčům zobrazují u cross-gen her PS4 verze namísto těch pro PS5.

Pokud ani tohle nepomůže, pak je tu ještě jedna zaručená “babská” rada z hlubin internetu, která má ale překvapivě fungovat s ohledem na to, že různé regionální mutace PS Storu fungují různě. A právě v jejich nastavení je zřejmě ve zbytku Evropy problém. Některým hráčům prý pomohlo z nějakého důvodu přepnout domácí region kozole na Turecko, nebo dokonce dočasně vytvořit nový turecký PSN účet a z něj upgrade vynutit a nechat si stáhnout verzi v angličtině, která pak funguje i na vašem standardním účtu.

Problémy jsou i s ukládáním Watch Dogs na Xboxu

Chyba se údajně týká především evropských hráčů a fyzických kopií. Obě hry samozřejmě fungují na PS5 i v PS4 verzi díky zpětné kompatibilitě, ale tím byste se ochudili o většinu výhod nového systému. Problém se hojně probírá na oficiálních diskuzních fórech Ubisoftu i jinde. Vydavatel se jím už aktivně zabývá, takže nepochybně by se časem měl next-gen upgrade nabízet automaticky, jak byste čekali. Sám přitom připustil, že dočasné řešení nemusí fungovat všem. To ostatně naznačují i některé ohlasy z internetu.

Dejte nám vědět, zda jste se s tímto problémem setkali, a jak jste ho případně vyřešili. Už včera Zdeněk psal, že Ubisoft shodou okolností v těchto dnech pro změnu na Xboxu válčí také s Watch Dogs: Legion a ukládáním hry.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru