The Sinking City, Frogwares, Nacon, Nekupujte naši hru, prosí vývojáři své fanoušky

Nekupujte naši hru, prosí vývojáři své fanoušky

The Sinking City je zpátky na Steamu, ale původní autoři z Frogwares se k této verzi nehlásí

Zdroj: Frogwares
28. 2. 2021
Název: The Sinking City Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 27. 6. 2019

Vleklý a nepříjemný spor mezi vývojáři z ukrajinského studia Frogwares a francouzským vydavatelem Nacon pokračuje. Hra The Sinking City, která je předmětem pře, se sice vrátila zpátky na Steam, ale autoři doporučují hráčům, aby ji nekupovali. Respektive tvrdí, že nejsou autory verze, která se v pátek objevila na Steamu, s tím, že se brzy podělí o další informace.

Přímo v profilu na Steamu jsou coby vývojáři uvedení Frogwares a datum vydání zní 26. února 2021, ačkoli hra původně vyšla v červnu 2019 a minulý týden se shodou okolností dočkala upgradované PS5 verze. Titul se nyní na Steamu prodává s šedesátiprocentní slevou za pouhých 16 eur. Paradoxně přímo v komunitním centru hry v sekci novinek se objevilo rovněž varování od Frogwares, než bylo později odstraněno.

S češtinou, ale bez DLC

Oficiální web vývojářů se k verzi na Steamu samozřejmě nehlásí a tým naopak stojí za edicí, která je k dispozici na portálu Gamesplanet. Ta však, zdá se, neobsahuje češtinu, zatímco verze na Steamu ano. Titul se na Gamesplanet normálně prodává za necelých 50 dolarů. Nyní je v patnáctiprocentní slevě za necelých 43 dolarů.

Hráči přitom na Steamu tvrdí, že verze od vydavatele je neaktuální, neobsahuje achievementy, DLC a nenabízí ani ukládání do cloudu. Nacon tu za to čelí značné kritice. Fanoušci loajální k Frogwares útočí na vydavatele s tím, že hru nemá nikdo kupovat a vývojáři určitě nedostanou z prodejů podíl. Většina přitom upozorňuje, že nehodnotí samotnou hru.

Titul poznamenala série konfliktů mezi Frogwares a Naconem. The Sinking City ze Steamu poprvé zmizelo v srpnu loňského roku spolu s dalšími platformami. Obě strany se následně obviňovaly z nedodržení smluv a podvodů. Nacon začal v lednu vracet hru na různých platformách zpět do digitální distribuce, ale soudní bitva stále pokračuje. V předběžném opatření měl ale pařížský soud upozornit Frogwares, aby neporušovali podmínky smlouvy, kterou mají s Naconem, a zdrželi se dalších akcí, které by ovlivnily kontrakt, dokud nebude spor vyřešen.

Právě na základě tohoto opatření vydavatel otevřel dveře návratu The Sinking City do distribuce na některých platformách. Ještě před vydáním verze od Naconu se ale pokusili Frogwares v lednu sami vydat na Steamu vlastní verzi. K dispozici ale byla jen krátce a záhy došlo k jejímu stažení z prodeje.

Francouzská společnost se podle nich také snažila přivlastnit si práva na značku ukrajinského studia.

Vývojáři pro změnu od počátku obviňují vydavatele z toho, že jim dluží peníze za vývoj i provize ve výši jednoho milionu eur. Francouzská společnost se podle nich také snažila přivlastnit si práva na značku ukrajinského studia. Obě strany pochopitelně sebevědomě prohlašují, že právo je na jejich straně a jsou těmi poškozenými.

Média se už od soboty snaží získat od Frogwares i Naconu nějaké obsáhlejší vyjádření, ale zatím marně. Nepřímo jsou do tohoto sporu vtaženy i distribuční kanály, které hru prodávají. V tomto případě především Valve a jejich Steam, který podle vyjádření vývojářů prodává neautorizovanou verzi.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru