Některé nové hry od Bethesdy budou jen na PC a Xboxu

Některé nové hry od Bethesdy budou jen na PC a Xboxu

Bethesda, id Software, Arkane a další jsou oficiálně součástí Microsoftu. Co to znamená?

Zdroj: Bethesda
9. 3. 2021

Microsoft oznámil, že akvizice společnost ZeniMax Media je dokončená. Šéf Xboxu Phil Spencer přivítal do herní rodiny Microsoftu týmy Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog a Roundhouse Studios.

Bethesda podle něj bude dál dělat jako dosud, ale potvrdil současně to, čeho se někteří hráči obávali. Vybrané nové tituly budou v budoucnu exkluzivní pro Xbox a PC, i když neupřesnil, zda půjde třeba jen o časovou exkluzivitu. Není ani jisté, jakých her by se to mělo týkat. Dříve už Microsoft naznačil, že je něco podobného možné a že se bude rozhodovat případ od případu.

Obchod za 7,5 miliardy dolarů má podle Spencera potvrdit Xbox, PC a Game Pass coby nejlepší místa na hraní. V tuto chvíli je opravdu předčasné spekulovat, zda nějaké hry od Microsoftu vyjdou na konkurenčních zařízeních později, anebo nevyjdou vůbec. Přinejmenším by se to ale nemuselo týkat už dříve oznámených her. A určitě na PS5 naopak jako první dorazí časové exkluzivity Deathloop od studia Arkane a Ghostwire: Tokyo od týmu Tango Gameworks.

Bethesda v tuto chvíli pracuje na hrách The Elder Scrolls VI nebo Starfield. Ve hře je samozřejmě také další Fallout. V sázce je ale samozřejmě rovněž nový Indiana Jones nebo Wolfenstein od MachineGames. Hodně se spekuluje také o budoucnosti Dooma nebo Dishonored.

Nové hry do Game Passu a podrobnosti ve čtvrtek?

Kromě toho, že si obě strany vzájemně vyměňují zdvořilosti, jsme se dozvěděli, že skutečně ještě tento týden rozšíří nabídku Game Passu další hry od Bethesdy, jak se už dříve spekulovalo. Na to láká ve vlastním příspěvku i Pete Hines. Podrobnosti nám Microsoft prozradí později. Nadále se také spekuluje, že by ve čtvrtek mohl odvysílat speciální prezentaci věnovanou právě Bethesdě, respektive ZeniMaxu. Nicméně to společnost zatím nepotvrdila.

Díky tomuto obchodu se počet first party studí Microsoftu rozrostl z 15 na 23. Společnost ZeniMax Media a její týmy zaměstnávají přes 2300 lidí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru