Nejzajímavější tituly z prezentace Future Games Show

Nejzajímavější tituly z prezentace Future Games Show

Mezi padesátkou her se objevil Glum, Oddworld, Back 4 Blood i slovenská adventura

Zdroj: Warner Bros. Interactive Entertainment
26. 3. 2021

Magazín GamesRadar uspořádal včera od 23 hodin další prezentaci Future Games Show, na které už dopředu sliboval mluvit o desítkách titulů. Na programu měly být ukázky z již oznámených her, pochopitelně i představení úplných novinek a už dopředu jsme dostali určité náznaky, o co by konkrétně mohlo jít. Protože jsme ale her v bezmála dvouhodinovém přenosu napočítali téměř padesát, není v našich silách zmínit se úplně o všech. Proto namísto očekávaného souhrnu přichází výběr toho nejzajímavějšího s přátelským odkazem na YouTube kanál GamesRadaru, kde jsou přehledně k dispozici všechny trailery, případně záznam celého přenosu.

The Lord of the Rings: Gollum

Slibovanou první gameplay ukázku dostala připravovaná adventura s Glumem od vývojářů z Daedalic Entertainment. Hra, které bychom se měli dočkat v příštím roce, nevychází z filmové adaptace slavného Tolkienova díla, takže může svou stylizací mírně překvapit. Nutno ovšem přiznat, že atmosféra zachycená v necelé minutě nových záběrů působí obstojně a ve skutečnosti film docela připomíná. Zejména Glumův hlas až nápadně kopíruje umění Andyho Serkise, což ale nevidíme jako problém, spíš naopak. Co se týče vlastní hry, je patrné, že Glum bude využívat tichý postup ve stínu, kde ho nikdo neuvidí, což demonstruje nejen plížení uprostřed karavany, ale také ručkování po římse. V samotném závěru videa je pak možné za šepotu černé řeči spatřit zlověstné rudé oko bez víček, náležící Sauronovi. Interpretace se ale na tomto konkrétním místě zdá být spíše jeskynní malbou, nežli skutečným Okem, i nadále ale zůstává hra obestřena rouškou tajemství a na detaily tak musíme stálečekat.

Oddworld: Soulstorm

Dalšího videa se dočkal Oddworld: Soulstorm, fanoušci si ale tentokrát skutečně přišli na své. Lorne Lanning z Oddworld Inhabitants je provedl částí mise, v níž je nutné unést vlak ze stanice Phat a demonstroval několik možných přístupů. Abe se může schovávat v oblacích páry a zcela tiše kráčet za svým cílem. Stejně obratně se ale umí vypořádat i s plejádou zbraní – například plamenometem – a nepřátele z cesty poměrně brutálním způsobem odklidit. Jinak je ale tradiční hratelnost zachována, nechybí humor a velmi detailní grafické zpracování, vycházející z 2,9D perspektivy, s níž vývojáři pracují. Hra vychází 6. dubna na PC a obou generacích PlayStationu s tím, že na PS5 bude v rámci předdplatného PlayStation Plus dostupná zdarma až do 3. května.

Back 4 Blood

Na vlně rozšířených ukázek pokračujeme i s duchovním nástupcem slavného Left 4 Dead. Podobně jako v případě Oddworld: Soulstorm jsme se i na tomto místě dočkali komentovaného průchodu jednou z misí a nutno přiznat, že svůj přiznaný původ nezapře. Vývojáři ve videu, které rozvíjí již dříve viděnou ukázku, popisují funkci tzv. AI Directora – tedy systému, který na základě speciálních karet upraví hrozby, jimž budete muset čelit. Karty ale budou moci zahrát i hráči, upravit si svou výbavu, případně pozměnit strategii, což nahrává opětovnému hraní a nacházení stále nových výzev. Hra vychází v říjnu na PC i obou generací konzolí PlayStation a Xbox.

War Hospital

Vývojáři ze studia Brave Lamb představili netradiční titul z první světové války, který ovšem nebude zaměřen na boj, nýbrž léčení válečných zranění. Titul War Hospital je popisován jako real-time strategie kombinovaná s ekonomickým survivalem, kterému nechybí prvky RPG, včetně důležitých morálních voleb. Ve skutečnosti tím ale Brave Lamb prostě popisují práci lékařů, kteří to v žádné válce neměli vůbec snadné. Poznat to budete moci alespoň zprostředkovaně skrze nutnost stabilizovat raněné vojáky, navrhnout jim vhodnou léčbu, sledovat je při jejich rekonvalescenci a vypořádávat se nejen se zraněním těla, ale také ducha. Hra je naplánovaná na rok 2022 pro PC i obě nové konzole.

Haunted Space

Pokud jste příznivci vesmírných akcí, novinka od studia Merge Games by vás mohla potěšit. V Haunted Space na vás čekají divoké souboje stíhaček i větších lodí, které je možné postupně vylepšovat. Už při pohledu na první trailer vám ale dojde, že Haunted Space není obyčejnou arkádovou střílečkou s pohlednými raketkami, ale hororovou hrou, při které se máte podle vývojářů bát. Na druhou stranu ale vesmírnou novinku pro PC, PlayStation a Xbox popisují redaktoři GamesRadaru jako Mad Maxe ve vesmíru, což bychom rovněž brali.

Shadow Tactics: Blades of the Shogun – Aiko’s Choice

Vývojářům z Mimimi Games se podařilo obrodit žánr taktických strategií typu Commandos a po úspěchu třetích Desperados se vratí k Shadow Tactics. Hra z feudálního Japonska se totiž po letech dočká nového samostatného rozšíření s podtitulem Aiko’s Choice, ve které se ujmeme role stejnojmenné adeptky kunoiči, abychom se spolu s ní a skupinou spřátelených zabijáků vydali zúčtovat s duchy minulosti. Rozšíření obsahuje tři hlavní mise zasazené do úplně nového prostředí a tři kratší mezihry. Stejně jako v původní hře, také v Aiko’s Choice budete muset pečlivě volit každý krok, využívat speciální schopnosti celého týmu, časovat jednotlivé akce a doufat, že se všechno podaří přesně tak, jak jste si naplánovali. Hra dorazí na PC koncem letošního roku.

Arctic Awakening

Další z nově oznámených her z Future Games Show byl epizodický příběhový survival Arctic Awakening od Goldfire Studios. Hra je zasazená do roku 2062 a vžijete se v ní do role přeživšího pilota letecké havárie. Kromě nutnosti vyrovnat se s nehostinným mrazivým prostředním budete muset také pátrat po pohřešovaném druhém pilotovi, přičemž společnost vám bude dělat pouze umělou inteligencí ovládaný dron. Grafická stylizace i příslib záhadných okolností trochu připomíná Firewatch, výslednou podobu ale budeme moci otestovat až v příštím roce na PC a obou generacích PlayStationu a Xboxu.

Returnal

Nového videa se dočkala také připravovaná akce od Housemarque, kterou jsme si nedávno podrobně představili i za přispění rozhovoru s vývojáři. Ti nyní opět připomínají stěžejní prvky chystaného titulu, jako je procedurálně generované prostředí, záhada kolem časové smyčky i pohnutý psychický stav hlavní hrdinky Selene. Nové záběry mají nicméně připomenout, že hra již 30. dubna vychází a před několika dny byla odeslána se zlatým masterem do lisoven.

Life of Delta

Pamatujete si na loňské oznámení slovenské postapokalyptické adventury Life of Delta od vývojářů z Airo Games? Pak vás musí nepochybně potěšit, že vývojáři i přes neúspěch na Kickstarteru sehnali vydavatele v podobě Daedalic Entertainment a zveřejnili necelé dvě minuty nových záběrů. Hra fantasticky vypadá, chce být adventurou klasického střihu s logickými hádankami a kombinováním předmětů v inventáři. Vydání se přitom podle traileru už blíží a vedle PC verze bude možné hrát i na konzolích, včetně Switche.

Naraka: Bladepoint

Vzpomínáte na Sekiro v dobrém? A zamlouval by se vám koncept téhle hry v režimu battle royale? Pokud jste dvakrát odpověděli ano, pak se zaměřete na titul Naraka: Bladepoint od vývojářů ze studia 24 Entertainment. V novém gameplay traileru představují krásně stylizovaný asijský svět, ve kterém musíte porazit všechny a všechno, abyste zvítězili. K ruce máte celou plejádu zbraní, včetně katany nebo luku a nechybí ani kouzla, jak je vidět v závěru videa. Hra míří na Steam, k dispozici má být už v průběhu léta, ale v období od 23. do 25. dubna poběží betatest, do kterého se může hlásit kdokoliv přímo na kartě hry.

Warhammer: Age of Sigmar – Tempestfall

Na závěr jsme si pro vás nechali jednu pocitovku. Pro VR zařízení na PC se chystá uvedení akční adventury ze světa Warhammeru s podtitulem Tempestfall. Nové video sice neodhaluje, jak bude hra skutečně vypadat, ale pokud jste fanoušky tohohle dark fantasy kultu, musíte plesat blahem. Vývojáři z Carbon Studio navíc dokončují své práce a již brzy by mohla být hra předána do rukou hráčů. Stanou se v ní Lrodem-Arcanem, který bez hany a bázně kráčí po říši smrti a ve jménu Sigmara si jde pro spravedlnost. Ve hře samozřejmě budete moci používat mocné zbraně ze světa Warhammeru, systém bude napojen na váš skutečný pohyb a chybět pochopitelně nebudou ani příběhové sekvence.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru