Nejzajímavější oznámení z mobilní akce GameSpot Swipe

Chystejte se na mobilní Warzone, Pána prstenů, Rainbow Six Siege, The Division i Total War

Zdroj: Electronic Arts

Magazín GameSpot přinesl v noci speciální prezentaci zaměřenou na mobilní tituly GameSpot Swipe, během které přinesl několik velmi zajímavých oznámení a detailů o připravovaných mobilních titulech. Naší ambicí nebylo postihnout úplně vše, ale poskytnout vám alespoň pohled na to nejdůležitější, co se přibližně v hodinové prezentaci probíralo. V našem rychlém souhrnu jsme se zaměřili na hry vycházejících ze známých značek nebo jednoduše na projekty, které nás zaujaly. Pokud si chcete celou akci prohlédnout sami a podívat se na další dílčí tituly, dáváme vám samozřejmě tu možnost.

Call of Duty Warzone Mobile

Jedno z nejdůležitějších oznámení akce Swipe se týkalo Call of Duty. Konkrétně mobilní verze battle royale odbočky Warzone, jejíž vývoj potvrdil Activision už letos v březnu. Projekt byl delší dobu veden pod pracovním názvem Aurora, v inzerátech se už ale několik měsíců objevovalo, o co ve skutečnosti jde. Gamespot včera v podvečer nicméně pojmenoval, že na mobilním Warzone pracují studia Solid State, Beenox, Activision Shanghai a Digital Legends, což je informace, kterou jsme dosud neměli. Nic dalšího jsme se o hře nedozvěděli, a to ani z prvního oficiálního teaseru, který má 9 sekund a je na něm vidět jen transportní letadlo, ze kterého vyskakují hráči na bojiště. Na druhou stranu, na YouTube zůstávají záznamy z celých zápasů v betě, takže pokud si chcete udělat obrázek, máte tu možnost. Finální verze by měla být k dispozici v horizontu několika měsíců.

The Lord of The Rings: Heroes of Middle-Earth

Součástí prezentace GameSpot Swipe byla i ukázka ze hry The Lord of The Rings: Heroes of Middle-Earth. Tentokrát jsme se dočkali gameplay záběrů. Jde o mobilní titul od EA. Premisou hry přitom je, že byl objeven nový prsten, který dává hráči moc přepsat historii. Formálně se jedná o free-to-play tahovou strategii s prvky RPG, v níž se fanoušci budou moci ujmout i známých postav z knih a filmů. Máme si skládat vlastní týmy a utkávat se nejen v příběhovém režimu proti AI, ale také v PvP módech. Postavy jsou stylizované, ale autoři zdůrazňují, že nemá jít o karikatury. Naopak se podle svých slov inspirovali některými staršími kresbami a malbami Tolkienova světa. Hra už se testuje na Filipínách a brzy by měla vyjít po celém světě ve verzích pro iOS i Android. Zatím ale neznáme přesné datum.

Railbound

Dalším zajímavým titulem, kterému se dostalo na akci Swipe pozornosti, je Railbound. Pokud jste sledovali náš včerejší stream s Honzou Modrákem, nedošlo sice na ukázku, ale minimálně na výrazné nalákání, abyste se o tenhle logický titul zajímali. Hra už je vydaná, takže se za 130 korun můžete pustit do posouvání vagónků ve správném pořadí, nenechte se ale úplně napálit kreslenou grafikou nebo náročností prvních puzzlů. Hra umí pořádně potrápit a možná se budete divit, jak složité někdy je zařadit druhý vagónek za první. Ve hře je více než 100 obrazovek a vývojáři přislíbili přidávat do hry postupně další.

The Division Resurgence

Prostor dostala také hra The Division Resurgence. Jedná se o mobilní akci od Ubisoftu podle známé značky. Prolog hry je zasazen před události prvního dílu, ale zbytek se pak odehrává z hlediska chronologie mezi jedničkou a dvojkou. Hráči se vrátí do New Yorku a navštíví známá místa jako Liberty Island nebo Times Square. Nedávno skončil první uzavřený alfatest a vývojáři prý dostali pozitivní zpětnou vazbu. Nové video ukazuje dvě ze tří tříd, které byly dostupné v alfě. Demolitionist se specializuje na těžké zbraně a Bulwark je zase tank, který rád bojuje na blízko. Titul míří na iOS i Android, ale stále nemá datum vydání. Znovu se má ukázat v sobotu na akci Ubisoft Forward.

Rainbow Six Mobile

Pokud máte rádi taktické střílečky, už nebude dlouho trvat a budete si moci na mobilních telefonech zahrát betaverzi Rainbow Six Mobile. Hra je samozřejmě založena na populárním Rainbow Six Siege a během akce Swipe jsme se mohli podívat na nový teaser před tím, než bude hra blíže představena na Ubisoft Forward v sobotu. Video prezentuje souboj 5v5 na mapě Clubhouse, čili k původním RS Siege má celý zážitek hodně blízko a nutno přiznat, že i celkové zpracování, mechanismy a jednotlivé prvky vypadají přesně tak, jak byste od mobilní verze této hry očekávali. Samozřejmě nechybí zničitelné prostředí a mnoho ze známých hratelných postav.

Total War: Medieval II Mobile – Kingdoms

Do mobilní verze historické strategie Total War: Medieval II od britského studia Creative Assembly míří rozšíření s podtitulem Kingdoms. Láká na další konflikty na ploše 400 let a čtyři nové kampaně. DLC přitom vychází ze stejnojmenného datadisku pro původní hru, který vyšel v roce 2007. Rozšíření bude k dispozici na iOS i Android a i když zatím nemáme datum vydání ani přesnou cenu, pro nové hráče má být v nabídce nějaký výhodný bundle se základní hrou. Dočkáme se někdy na podzim.

Little Nightmares

Chcete-li se trochu bát a užít si nejen skvělou grafiku, ale také velmi příjemnou a nápaditou hratelnost, pak vás musí jednoznačně potěšit oznámení Little Nightmares pro Android a iOS. Ačkoliv si na vydání počkáte až do zimy – bez bližšího termínu – přesto by mohlo jít o velmi vítanou záležitost. Zvlášť, pokud jste tuhle tajuplnou a místy poměrně nechutnou a brutální hru nikdy nehráli na jiné platformě. Samozřejmostí bude trojice vydaných DLC a možnost nakousnout příběh, který pokračoval ve druhém dílu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru