F1 2021, Electronic Arts, Největší novinkou F1 2021 má být příběhový režim

Největší novinkou F1 2021 má být příběhový režim

Informace o novém ročníku formulí unikly přes Microsoft Store. Vyjít muže už 16. července

Zdroj: Codemasters
3. 4. 2021
Název: F1 2021 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 16. 7. 2021

Microsoft Store se opět postaral o únik informací o hře, která ještě nebyla oficiálně představena. V porovnání s kolekcí Tomb Raider nebo Hot Wheels od Milestonu z nedávné doby je ale situace kolem nového ročníku série F1 od Codemasters přeci jen trochu odlišná. Zápis v databázi už není veřejně dostupný a zdá se, že na rozdíl od jiných vydavatelů nechce Electronic Arts hrát mrtvého brouka. Přesto se ale informace o F1 2021 otiskly do internetu nesmazatelnou stopou a díky italskému webu Aggiornamenti Lumia se můžeme začít bavit o příběhovém režimu, kariéře pro dva hráče, rozdělené obrazovce nebo dalším propojení se světem e-sportu.

Zdroj: Aggiornamenti Lumia

Screenshot získali redaktoři zmiňovaného magazínu před tím, než zápis o F1 2021 zmizel z Microsoft Storu. Postarali se tak v první řadě o vyzrazení režimu Braking Point, který má být nově zpracovanou příběhovou částí letošních formulí. Vezmeme-li v úvahu, jak nevýrazně působilo předchozí spojení kariéry závodníka F2, který se přes několik krátkých závodů a momentů dostal do F1, nelze zřejmě očekávat nic horšího. Naopak, dvě tři sezóny se zajímavou zápletkou (velmi mladý pilot, končící hvězda,…) by mohly příjemným způsobem naředit obvyklou hratelnost a skrze již vytvořený systém otázek a odpovědí třeba i směřovat kroky ke konkrétním cílům a situacím. Zůstáváme ale v předpovědích při zemi, protože příběh ve sportovních hrách je přeci jen vždycky určitým experimentem a nikoliv stěžejním módem, u kterého by hráči trávili nejvíce času.

V F1 2021 dále přetrvává mód My Team, v rámci kterého můžete vytvořit vlastní stáj a postavit ji coby 11 tým na start závodu.

Dalším vylepšením má být kariéra pro dva hráče, byť není určeno, zda se jedná o online variantu, nebo split-screen, resp. položka pojmenovaná trochu záhadně – skutečný start sezóny. Ani tady bez znalosti detailů nelze odhadnout, co tím Codies myslí, spekuluje se však o předsezónních testech, které byly i letos z nejrůznějších důvodů velmi zajímavé. V F1 2021 dále přetrvává mód My Team, v rámci kterého můžete vytvořit vlastní stáj a postavit ji coby 11 tým na start závodu, využít budete moci nové atributy pilotů – zmíněno je soustředění a počítat musíte také se speciálními událostmi v jednotlivých oddělení vašeho závodního týmu.

Chybět by neměl ani split-screen, široké možnosti nastavení ovládání, včetně casual režimu, klasická kariéra s deseti sezónami a samozřejmě i zahrnutí aktuálního ročníku F2 s několika možnostmi, jak přes ni vstoupit do královské třídy. Co se týče e-sportu, i letos byste měli mít z menu hry přístup ke kvalifikacím do závodů, novinkám a také přenosům z F1 Esports Challenger a Pro Series. Vlastní multiplayer zůstane také zachován a přijde s inovovaným způsobem rychlého startu závodu. Pevně ale doufáme, že nad rámec toho Codies skutečně na hře více hráčů zapracují a odstraní všechny nedostatky spojené s kolizemi a neférovými penalizacemi, kvůli kterým se dají hrát předchozí ročníky jen v opravdu uvědomělé skupině hráčů.

Pokud jsou informace Aggiornament Lumia správné, F1 2021 by měla vyjít už 16. července, tedy v době konání 10. závodu letošní sezóny na okruhu Silverstone. Počítá se přitom i s next-gen updatem pro PlayStation 5 a Xbox Series, což by mohlo trochu výrazněji promluvit do podání hry na konzolích. Neočekáváme ale žádné překotné změny v enginu a grafice jako takové, i když bychom ji příští rok i vzhledem k akvizici Codemasters společností Electronic Arts nepochybně uvítali.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru